Zmienne szczęście Czeszek. Świetny dzień Hiszpanek w Sydney

Barbora Krejcikova awansowała do kolejnej rundy, a Petra Kvitova odpadła z turnieju WTA 500 w Sydney. Z dobrej strony pokazały się hiszpańskie tenisistki, Garbine Muguruza i Paula Badosa.

Łukasz Iwanek
Garbine Muguruza PAP/EPA / Francisco Guasco / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
W środę w Sydney rozegrane zostały mecze II rundy. Ze zmiennym szczęściem rywalizowały wielkoszlemowe mistrzynie z Czech. Barbora Krejcikova (WTA 4) pokonała 6:1, 7:5 Jaqueline Cristian (WTA 73). W trwającym 95 minut spotkaniu triumfatorka Rolanda Garrosa 2021 zaserwowała osiem asów i wykorzystała sześć z siedmiu break pointów.

Petra Kvitova (WTA 21) przegrała 4:6, 4:6 z Ons Jabeur (WTA 10). Czeszka w obu setach nie wykorzystała prowadzenia 3:1. W drugiej partii mogła wyjść na 4:1, ale zmarnowała dwa break pointy. W ciągu 82 minut Tunezyjka posłała pięć asów i wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie.

Garbine Muguruza (WTA 3) wygrała 6:1, 7:6(4) z Jekateriną Aleksandrową (WTA 40). W drugim secie Hiszpanka odrobiła straty z 0:2 i obroniła pięć piłek setowych w 10. gemie. W ciągu 86 minut mistrzyni Rolanda Garrosa 2016 i 2017 odparła sześć z siedmiu break pointów i wykorzystała wszystkie trzy szanse na przełamanie. Kolejną rywalką Muguruzy będzie Daria Kasatkina (WTA 26), która wróciła z 0:2 w pierwszym secie i pokonała 6:3, 6:4 Elise Mertens (WTA 20).

Paula Badosa (WTA 9) w 89 minut zwyciężyła 6:3, 6:4 Ajlę Tomljanović (WTA 45). Australijka popełniła siedem podwójnych błędów. Hiszpanka została przełamane pięć razy, a sama wykorzystała osiem z 13 break pointów. W ćwierćfinale zmierzy się z Belindą Bencić (WTA 23) lub Oceane Dodin (WTA 96). Pierwszy set padł łupem Francuzki, a w drugim przy 6:5 dla Szwajcarki spotkanie zostało przerwane z powodu deszczu.

Kazaszka Jelena Rybakina (WTA 13) oddała walkowerem mecz z Caroline Garcią (WTA 75). Francuzka będzie kolejną rywalką Krejcikovej. Anett Kontaveit (WTA 7) wróciła z 0:2 w pierwszym secie i pokonała 6:3, 6:1 Elenę-Gabrielę Ruse (WTA 82). Estonka wykorzystała sześć z 13 break pointów, a Norweżka w drugiej partii popełniła siedem podwójnych błędów.

Sydney Tennis Classic, Sydney (Australia)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 703,5 tys. dolarów
środa, 12 stycznia

II runda gry pojedynczej:

Garbine Muguruza (Hiszpania, 2) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja) 6:1, 7:6(4)
Barbora Krejcikova (Czechy, 3) - Jaqueline Cristian (Rumunia) 6:1, 7:5
Anett Kontaveit (Estonia, 4) - Elena-Gabriela Ruse (Rumunia, Q) 6:3, 6:1
Paula Badosa (Hiszpania, 5) - Ajla Tomljanović (Australia) 6:3, 6:4
Ons Jabeur (Tunezja, 7) - Petra Kvitova (Czechy) 6:4, 6:4
Caroline Garcia (Francja) - Jelena Rybakina (Kazachstan, 9) walkower
Daria Kasatkina (Rosja) - Elise Mertens (Belgia) 6:3, 6:4
Belinda Bencić (Szwajcaria) - Oceane Dodin (Francja, LL) 2:6, 6:5 *do dokończenia

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Garbine Muguruza awansuje do półfinału turnieju w Sydney?