Kazaszka zmiotła z kortu mistrzynię US Open. Awans Belindy Bencić

Trwa fatalna passa Emmy Raducanu. Brytyjka została rozbita przez Kazaszkę Jelenę Rybakinę w turnieju WTA 500 w Sydney. W kolejnej rundzie jest Szwajcarka Belinda Bencić.

Łukasz Iwanek
Emma Raducanu PAP/EPA / JAMES GOURLEY / Na zdjęciu: Emma Raducanu
We wrześniu ubiegłego roku Emma Raducanu (WTA 18) sensacyjnie triumfowała w US Open po wygraniu 10 meczów (zaczynała od kwalifikacji). Była wtedy notowana na 150. miejscu w rankingu. Kolejne starty są dla niej pasmem rozczarowań. W czterech ostatnich turniejach ma bilans spotkań 2-4. Sezon 2022 rozpoczęła w Sydney i urwała tylko gema Jelenie Rybakinie (WTA 13). Kazaszka w zeszłym tygodniu osiągnęła finał w Adelajdzie.

W ciągu 55 minut Raducanu popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko dwa z 15 punktów przy swoim drugim podaniu. Nie miała żadnej szansy na przełamanie. Rybakina zaserwowała cztery asy. Wykorzystała pięć z 10 break pointów. W II rundzie Kazaszkę czeka starcie z Caroline Garcią (WTA 75), która zwyciężyła 6:4, 7:6(3) Jessikę Pegulę (WTA 22). Francuzka obroniła piłkę setową w 12. gemie drugiej partii.

Belinda Bencić (WTA 23) wygrała 6:2, 6:3 z Beatriz Haddad Maią (WTA 88). W trwającym 70 minut meczu Szwajcarka zgarnęła 33 z 45 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Nie była zmuszona do bronienia break pointów, a sama spożytkowała trzy z czterech okazji na przełamanie. Kolejną rywalką Bencić będzie Oceane Dodin (WTA 96), która pokonała 6:4, 6:1 Giulianę Olmos (WTA 685). Francuzka zaserwowała osiem asów i zdobyła 26 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Ajla Tomljanović (WTA 45) wygrała 6:2, 6:3 z Anną Karoliną Schmiedlovą (WTA 90). W drugim secie Australijka wróciła ze stanu 0:3. W ciągu 82 minut zniwelowała sześć z ośmiu break pointów i zaliczyła sześć przełamań. Elise Mertens (WTA 20) pokonała 6:2, 7:6(5) Fionę Ferro (WTA 104). W pierwszej partii Belgijka odrabiała straty z 3:5, a w tie breaku od 2-4 zdobyła pięć z sześciu kolejnych punktów.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 40) w 90 minut zwyciężyła 6:4, 6:4 Enę Shibaharę (WTA 589). Rosjanka zdobyła 26 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała trzy z 10 break pointów. W II rundzie zmierzy się z rozstawioną z numerem drugim Garbine Muguruzą.

Sydney Tennis Classic, Sydney (Australia)

Jekaterina Aleksandrowa (Rosja) - Ena Shibahara (Japonia, Q) 6:4, 6:4
Elise Mertens (Belgia) - Fiona Ferro (Francja, LL) 6:2, 7:6(5)
Caroline Garcia (Francja) - Jessica Pegula (USA) 6:4, 7:6(3)
Oceane Dodin (Francja, LL) - Giuliana Olmos (Meksyk, Q) 6:4, 6:1

wolne losy: Barbora Krejcikova (Czechy, 3); Garbine Muguruza (Hiszpania, 2)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Jelena Rybakina awansuje do ćwierćfinału turnieju w Sydney?