Andy Murray pokonany. W grze o tytuł Amerykanie i Kanadyjczycy

Andy Murray w dwóch setach przegrał z Tommym Paulem w ćwierćfinale turnieju ATP 250 w Sztokholmie. W półfinałach znaleźli się jedynie tenisiści z USA i Kanady.

Marcin Motyka
Andy Murray PAP/EPA / Fredrik Sandberg / Na zdjęciu: Andy Murray
Andy Murray nie poszedł za ciosem po "największym zwycięstwie w sezonie", jak określił środową wygraną nad Jannikiem Sinnerem. 24 godziny po pokonaniu Włocha sam odpadł z turnieju ATP w Sztokholmie. W ćwierćfinale Brytyjczyk, posiadacz dzikiej karty, przegrał 2:6, 6:3, 3:6 z Tommym Paulem.

- Pokazałem swój najlepszy tenis - ocenił Amerykanin, cytowany przez atptour.com. - To była świetna zabawa. On jest legendą i w trakcie meczu myślałem, że fajnie jest z nim rywalizować. Chciałem zmuszać go do biegania. Taki był mój plan - dodał.

W półfinale Paul zmierzy się z rodakiem, Francesem Tiafoe'em, turniejową "ósemką". 23-latek z Florydy w drugiej amerykańsko-brytyjskiej konfrontacji wygrał 1:6, 6:1, 6:1 z oznaczonym numerem czwartym Danielem Evansem.

Obok Amerykanów ze świetnej strony pokazali się też Kanadyjczycy. Rozstawiony z numerem trzecim Denis Shapovalov po prawie dwuipółgodzinnym pojedynku pokonał 4:6, 6:3, 7:5 Arthura Rinderknecha i tym samym przybliżył się do obronienia tytułu.

Kolejnym rywalem Shapovalova będzie jego rodak i kolega z reprezentacji, Felix Auger-Aliassime, turniejowa "dwójka". 21-latek z Montrealu ograł 6:4, 6:3 Botika van de Zandschulpa i odniósł 100. w karierze zwycięstwo w głównym cyklu. - To był świetny mecz w moim wykonaniu. Zawsze fajnie jest wygrać bez straty seta - podkreślił Kanadyjczyk.

Tommy Paul (USA) - Andy Murray (Wielka Brytania, WC) 6:2, 3:6, 6:3

Carlos Alcaraz i Sebastian Korda z kompletem zwycięstw. Poznaliśmy wszystkich półfinalistów