Sesja wieczorna po myśli faworytów. Obrońca tytułu rozpoczął rywalizację

Środowe mecze sesji wieczornej turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu potoczyły się po myśli faworytów. Na korcie centralnym bez straty seta do III rundy awansowali broniący tytułu Danił Miedwiediew i zeszłotygodniowy mistrz z Wiednia Alexander Zverev.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Powrót tutaj to prawdziwa przyjemność. Moje cele to dobra gra i odnoszenie zwycięstw - mówił Danił Miedwiediew przed startem turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Rosjanin w stolicy Francji broni tytułu sprzed roku. Rywalizację rozpoczął udanie. W środowy wieczór w spotkaniu II rundy wygrał 7:5, 6:4 z Ilją Iwaszką.

- Znam go od czasów Futuresów, ostatnio pokonał mnie w Pucharze Davisa, więc wiedziałem, że nie będzie łatwo - mówił po meczu rozstawiony z numerem drugim Miedwiediew. - Zacząłem dobrze. W późniejszej fazie meczu kilka rzeczy mogłem zrobić lepiej, ale najważniejszą sprawą jest zwycięstwo. I nie ma znaczenia, jak grasz w pierwszym meczu. Zwycięży ten, kto podczas trwania turnieju będzie podnosił swój poziom - dodał.

Rosjanin w Paryżu walczy nie tylko o obronę tytułu, ale i zachowanie możliwości, by zakończyć sezon na pozycji lidera rankingu ATP. Aby wciąż mieć na to szansę, musi liczyć, że Novak Djoković nie wygra całego turnieju. Miedwiediew skupia się na swoich występach, a jego kolejnym rywalem będzie Sebastian Korda. Amerykanin wyeliminował Marina Cilicia, zeszłotygodniowego mistrza z Moskwy.

Do 1/8 finału Paris Rolex Masters awansował za to inny triumfator z ubiegłego tygodnia, Alexander Zverev. Niemiec, zwycięzca imprezy w Wiedniu, zapisał na swoim koncie 14 asów, dwa przełamania oraz 28 uderzeń kończących i w 100 minut pokonał 6:3, 7:6(5) Dusana Lajovicia. O ćwierćfinał oznaczony "czwórką" Zverev zmierzy się z Grigorem Dimitrowem.

Z kolei przeciwnikiem w III rundzie wspomnianego wcześniej Djokovicia będzie Gael Monfils. Rozstawiony z numerem 15. Francuz odrobił stratę seta i po prawie dwuipółgodzinnym pojedynku wygrał 2:6, 7:6(4), 6:2 z Adrianem Mannarin .

Do jedynej w środowy wieczór dużej niespodzianki doszło na bocznym korcie, gdzie z turniejem pożegnał się Diego Schwartzman. Rozstawiony z numerem ósmym Argentyńczyk po dwóch tie breakach przegrał z kwalifikantem Marcosem Gironem. Amerykanin w III rundzie zagra z Casperem Ruudem, oznaczonym "szóstką".