Kolumbijka robi furorę. O tytuł zagra z Amerykanką

Maria Camila Osorio Serrano nie zwalnia tempa w turnieju WTA 250 na Teneryfie. Kolumbijka odprawiła Włoszkę Camilę Giorgi i wystąpi w finale, w którym jej rywalką będzie Amerykanka Ann Li.

Łukasz Iwanek
Maria Camila Osorio Serrano Getty Images / Matthew Stockman/ / Na zdjęciu: Maria Camila Osorio Serrano
Maria Camila Osorio Serrano (WTA 63) zachwyca w kolejnym turnieju. W kwietniu zdobyła tytuł w Bogocie. W Rolandzie Garrosie zanotowała wielkoszlemowy debiut, a w Wimbledonie doszła do III rundy. W maju po raz pierwszy weszła do Top 100 rankingu. Na Teneryfie powalczy o tytuł. W półfinale Kolumbijka pokonała 6:4, 7:5 Camilę Giorgi (WTA 36).

W pierwszym secie Osorio Serrano od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. W drugiej partii oddała podanie przy 4:4, ale do końca mecze straciła jeszcze tylko trzy punkty. W ciągu 94 minut Kolumbijka zdobyła 35 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła sześć z ośmiu break pointów i wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie.

Ann Li (WTA 60) wygrała 6:2, 6:1 z Alize Cornet (WTA 66). W trwającym 83 minuty meczu Francuzka zdobyła tylko osiem z 26 punktów przy własnym drugim podaniu. Amerykanka zniwelowała trzy z czterech break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z 18 okazji.

Osorio Serrano marsz na Teneryfie rozpoczęła od wyeliminowania Ukrainki Eliny Switoliny. Jest to jej pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Jeśli Kolumbijka wygra w niedzielę z Li zadebiutuje w czołowej "50".

Dla obu tenisistek będzie to drugi finał. Li pierwszy osiągnęła w lutym w Melbourne (Grampians Trophy) i nie mogła w nim wystąpić, bo mecz z Anett Kontaveit został odwołany z powodu ograniczeń w planie gier związanych z pandemię COVID-19. Kolumbijka i Amerykanka zmierzą się po raz pierwszy.

Tenerife Ladies Open, Teneryfa (Hiszpania)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 235,2 tys. dolarów
sobota, 23 października

półfinał gry pojedynczej:

Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia) - Camila Giorgi (Włochy, 4) 6:4, 7:5
Ann Li (USA) - Alize Cornet (Francja) 6:2, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)