Hubert Hurkacz poznał pierwszego rywala. Kiedy zagra w Indian Wells?

W czwartek wyłoniony został pierwszy przeciwnik dla Huberta Hurkacza w prestiżowym turnieju BNP Paribas Open 2021. Wiadomo już, kiedy polski tenisista przystąpi do rywalizacji w singlu na kortach twardych w Indian Wells.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Z racji wysokiego miejsca w światowym rankingu Hubert Hurkacz został w Kalifornii rozstawiony z ósmym numerem. To dało mu wolny los w I rundzie, dzięki któremu wrocławianin rozpocznie zmagania od drugiej fazy. W czwartek dowiedział się, z kim przyjdzie mu rozegrać pierwszy pojedynek.

Rywala dla Hurkacza wyłonił mecz Alexeia Popyrina z Miomirem Kecmanoviciem. Pochodzący z Sydney 22-letni Australijczyk pokonał ostatecznie po 88 minutach tenisistę z Belgradu 6:3, 7:6(4), choć niewiele brakowało, by Serb powrócił do gry i wygrał drugiego seta.

Popyrin zajmuje obecnie 71. miejsce w rankingu ATP. Jako junior wygrał w 2017 roku wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. W męskim tourze odniósł jak na razie tylko jeden sukces - w lutym triumfował w halowej imprezie ATP 250 na kortach twardych w Singapurze.

Hurkacz i Popyrin zmierzą się ze sobą po raz pierwszy na zawodowych kortach. Ich pojedynek w Indian Wells odbędzie się w sobotę. Dokładną godzinę tego spotkania poznamy dopiero w piątek, gdy organizatorzy ogłoszą plan gier. Transmisję będzie można obejrzeć na sportowych antenach Polsatu.