Kacper Żuk rozpoczął występ we Francji. Rozstawiony rywal pokonany

Kacper Żuk rozgrywa już drugi turniej rangi ATP Challenger Tour po nieudanych eliminacjach do wielkoszlemowego US Open 2021. We francuskim Cassis awansował w poniedziałek do II rundy.

Rafał Smoliński
Kacper Żuk Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kacper Żuk
W kwalifikacjach do międzynarodowych mistrzostw USA Kacper Żuk (ATP 173) wygrał tylko jeden pojedynek. Potem poleciał na Majorkę, gdzie bez powodzenia startował w challengerze na kortach akademii Rafaela Nadala. W tym tygodniu nowodworzanin startuje we francuskim Cassis, gdzie w poniedziałek odniósł premierowe zwycięstwo.

Rywalem Żuka był rozstawiony z siódmym numerem Jurij Rodionov (ATP 140). W pierwszym secie Polak szybko wyszedł na 4:0 i tylko raz dał się przełamać. Już w ósmym gemie miał cztery piłki setowe, ale ostatecznie zakończył partię otwarcia przy piątej okazji w dziewiątym gemie.

W drugiej odsłonie nasz reprezentant nie dał już Austriakowi żadnych szans. Przełamał w pierwszym gemie i w pełni kontrolował wydarzenia na korcie. W dziewiątym gemie jeszcze raz zaatakował przy serwisie przeciwnika i zakończył trwający 68 minut pojedynek wynikiem 6:3, 6:3.

Żuk awansował do II rundy singla, w której jego rywalem będzie Japończyk Tatsuma Ito (ATP 240). W poniedziałek "Żunio" zameldował się również wspólnie z Karolem Drzewieckim w ćwierćfinale debla, bo wycofała się para Arthur Cazaux i Zane Khan (uraz prawej kostki Amerykanina). Na drodze Biało-Czerwonych staną teraz oznaczeni "dwójką" mistrzowie z Warszawy, czyli Meksykanie Hans Hach Verdugo i Miguel Angel Reyes-Varela.