Kapitalny występ Magdaleny Fręch. Top 100 coraz bliżej

Magdalena Fręch została mistrzynią zawodów ITF World Tennis Tour o puli nagród 60 tys. dolarów na kortach ziemnych w Pradze. Polska tenisistka wygrała cały turniej bez straty seta.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
W niedzielnym finale turnieju w Pradze spotkały się Magdalena Fręch (WTA 123) i Tereza Smitkova (WTA 360). Polka została najwyżej rozstawiona na czeskiej mączce. Z kolei reprezentantka gospodarzy udanie przeszła przez trzystopniowe eliminacje, a następnie wygrała cztery pojedynki w głównej drabince. Sześć lat temu Czeszka była nawet 57. rakietą świata. Dotarła m.in. do IV rundy Wimbledonu 2014.

Spotkanie rozstrzygające o tytule trwało zaledwie 78 minut. W partii otwarcia Fręch dała się przełamać w pierwszym gemie, ale jej odpowiedź była kapitalna. Polka wygrała sześć z siedmiu kolejnych gemów i zamknęła seta wynikiem 6:2.

Z kolei w drugiej odsłonie 23-letnia tenisistka nie dała rywalce żadnych szans. Błyskawicznie uzyskała dwa przełamania i wyszła na 5:0. Wówczas miała trzy piłki meczowe, ale Smitkova utrzymała serwis i zdobyła honorowego gema. Po chwili jednak Polka wykorzystała szóstego meczbola i zwieńczyła jednostronne widowisko.

Fręch pokonała ostatecznie Smitkovą 6:2, 6:1 i wywalczyła drugi zawodowy tytuł w obecnym sezonie. Z pierwszego i tego najcenniejszego w dotychczasowej karierze (ranga WTA Challenger) cieszyła się na początku sierpnia w amerykańskim Concord. Polka zdobyła w Pradze 80 punktów i dzięki temu poprawi zajmowaną obecnie pozycję w rankingu WTA i zbliży się do życiówki (115. lokata). Łodzianka zrobiła kolejny krok w kierunku debiutu w Top 100.

Kuchyne Gorenje Prague Open, Praga (Czechy)