Petra Kvitova znów bez sukcesu w US Open. Efektowny awans kanadyjskiej mistrzyni

Dla Petry Kvitovej wielkoszlemowy US Open 2021 dobiegł końca. Czeszka wciąż pozostanie bez półfinału w Nowym Jorku. W świetnym stylu do kolejnej rundy awansowała Bianca Andreescu, mistrzyni z 2019 roku.

Łukasz Iwanek
 Petra Kvitova PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Petra Kvitova
Petra Kvitova (WTA 11) szybko straciła szanse na dobry wynik w Nowym Jorku. W sobotę przegrała 4:6, 3:6 z Marią Sakkari (WTA 18). US Open jest jedynym wielkoszlemowym turniejem, w którym Czeszka nie osiągnęła półfinału. Dwa razy awansowała do ćwierćfinału (2011, 2014).

W trwającym 81 minut meczu Sakkari zaserwowała dziewięć asów, o cztery więcej niż Kvitova. Greczynka zdobyła 25 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy i wykorzystała trzy z 10 szans na przełamanie. Czeszka popełniła 34 niewymuszone błędy i miała 16 kończących uderzeń. Sakkari zanotowano 19 piłek wygranych bezpośrednio i 16 pomyłek.

Sakkari wyrównała swój najlepszy wynik w US Open z ubiegłego sezonu. W tegorocznym Wimbledonie Greczynka osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy półfinał. Kvitova zanotowała 51. występ w imprezie tej rangi. Zdobyła dwa tytuły, oba w Wimbledonie (2011, 2014).

W IV rundzie Sakkari zmierzy się z Bianką Andreescu (WTA 7), mistrzynią US Open 2019. Kanadyjka rozbiła 6:1, 6:2 Greet Minnen (WTA 104). W ciągu 67 minut Kanadyjka zniwelowała cztery break pointy i zamieniła na przełamanie cztery z siedmiu okazji. Posłała 21 kończących uderzeń przy 11 niewymuszonych błędach. Belgijka naliczono 17 piłek wygranych bezpośrednio i 22 pomyłki.

Andreescu i Sakkari zmierzą się po raz drugi. Ich pierwsze starcie miało miejsce w tym roku w półfinale w Miami. Był to nieprawdopodobny dreszczowiec. Zwyciężyła Kanadyjka 7:6(3), 3:6, 7:6(4) po dwóch godzinach i 42 minutach.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do ćwierćfinału US Open 2021?