US Open: Matteo Berrettini i Gael Monfils nie mieli łatwo. Niesamowity powrót Asłana Karacewa

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Matteo Berrettini
PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Matteo Berrettini

Matteo Berrettini i Gael Monfils potrzebowali czterech setów, aby awansować do II rundy wielkoszlemowego US Open 2021. Asłan Karacew odrobił stratę dwóch partii, obronił dwa meczbole i po prawie pięciu godzinach gry pokonał Jordana Thompsona.

Droga Matteo Berrettiniego w US Open 2021 jak dotychczas wiedzie przez pojedynki z tenisistami z Francji. Po tym, jak na otwarcie wyeliminował Jeremy'ego Chardy'ego, w 1/32 finału zmierzy się z kolejnym reprezentantem Trójkolorowych, Corentinem Moutetem. Rozstawiony z numerem szóstym Włoch znów nie miał łatwo, stracił nawet seta, ale ostatecznie zwyciężył 7:6(2), 4:6, 6:4, 6:3.

- Warunki nie były łatwe, całkiem inne w porównaniu z moim poprzednim meczem. Mój rywal także był wymagający, dlatego cieszę się, że mojego występu, bo byłem naprawdę mocny, zwłaszcza w aspekcie mentalnym - mówił podczas konferencji prasowej Berrettini (w czwartek 17 asów, 50 zagrań kończących i pięć przełamań), którego kolejnym przeciwnikiem będzie tym razem nie Francuz, lecz Białorusin Ilja Iwaszka.

Czterech setów do awansu do III rundy potrzebował także Gael Monfils. Oznaczony numerem 17. Francuz zapisał na swoim koncie 15 asów, 42 uderzenia wygrywające oraz cztery breaki i po prawie trzygodzinnej rywalizacji ograł 7:5, 4:6, 6:4, 6:4 Steve'a Johnsona. W 1/16 finału Monfils zmierzy się z Jannikiem Sinnerem, turniejową "13", który - też w czterech partiach - uporał się z grającym z dziką kartą Zacharym Svajdą.

Asłan Karacew w niesamowity sposób odwrócił losy pojedynku z Jordanem Thompsonem. Rozstawiony z numerem 21. Rosjanin przegrywał 0-2 w setach, ale obronił dwie piłki meczowe i po trwającym cztery godziny i 40 minut zażartym boju wygrał z Australijczykiem 3:6, 3:6, 7:5, 7:6(9), 6:1.

W 1/16 finału są też Lloyd Harris i Oscar Otte, którzy swoje czwartkowe mecze wygrali w stosunku 6:4, 6:4, 6:2. Afrykaner okazał się lepszy od posiadacza dzikiej karty Ernesto Escobedo, z kolei niemiecki kwalifikant ograł Denisa Kudlę i jego następnym rywalem będzie Andreas Seppi, pogromca z II rundy Huberta Hurkacza.

US Open, Nowy Jork (USA) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57,5 mln dolarów czwartek, 2 września

II runda gry pojedynczej:

Matteo Berrettini (Włochy, 6) - Corentin Moutet (Francja) 7:6(2), 4:6, 6:4, 6:3 Jannik Sinner (Włochy, 13) - Zachary Svajda (USA, WC) 6:3, 7:6(2), 6:7(6), 6:4 Gael Monfils (Francja, 17) - Steve Johnson (USA) 7:5, 4:6, 6:4, 6:4 Asłan Karacew (Rosja, 21) - Jordan Thompson (Australia) 3:6, 3:6, 7:5, 7:6(9), 6:1 Lloyd Harris (RPA) - Ernesto Escobedo (USA, WC) 6:4, 6:4, 6:2 Oscar Otte (Niemcy, Q) - Denis Kudla (USA) 6:4, 6:4, 6:2