Andy Murray wygrał hit I rundy. Młodzi wykorzystali dzikie karty

W hicie I rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Miami Andy Murray w trzech setach pokonał powracającego do głównego cyklu Matteo Berrettiniego. Dzikie karty wykorzystali młodzi Juncheng Shang i Martin Damm.

Marcin Motyka
Andy Murray PAP/EPA / Ali Haider / Na zdjęciu: Andy Murray
Matteo Berrettini uporał się z problemami zdrowotnymi i pierwszy raz od zeszłorocznego US Open stanął na starcie imprezy głównego cyklu. W I rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Miami trafił na Andy'ego Murraya. Mecz zapowiadał się hitowo i z pewnością nie zawiódł oczekiwań. Ostatecznie, po dwóch godzinach i 48 minutach zaciętej walki, Brytyjczyk zwyciężył 4:6, 6:3, 6:4.

- Zacząłem trochę za wolno, ale od połowy pierwszego seta grałem już na dobrym poziomie. Skutecznie serwowałem i wykorzystałem swoje szanse - powiedział, cytowany przez atptour.com, Murray, dla którego to 30. w karierze wygrany mecz w Miami Open. O kolejny triumf powalczy z Tomasem Martinem Etcheverrym, turniejową "29".

20-letni Martin Damm zanotował wyśniony debiut na poziomie ATP Tour. Amerykanin po dwóch tie breakach pokonał Zhizhena Zhanga i w 1/32 finału zmierzy się z rozstawionym z numerem 13. rodakiem, Tommym Paulem. Dziką kartę wykorzystał też Juncheng Shang, który po dwóch godzinach i 46 minutach rywalizacji okazał się lepszy od Miomira Kecmanovicia i teraz zagra z Alejandro Davidovichem, oznaczonym "27".

19-letni Alex Michelsen zaserwował cztery asy, uzyskał pięć przełamań i w nieco ponad półtorej godziny wygrał 7:6(5), 6:2 z kwalifikantem Lukasem Kleinem. Kolejnym rywalem utalentowanego Amerykanina będzie rozstawiony z numerem 25. Tallon Griekspoor. Odpadł za to 19-letni Arthur Fils, który uległ Matteo Arnaldiemu. Włoch o awans do III rundy skonfrontuje się z oznaczonym "17" Aleksandrem Bublikiem.

Faworyt gospodarzy, rozstawiony z numerem 12. Taylor Fritz, zmagania w Miami rozpocznie od meczu z Thiago Seybothem Wildem. Brazylijski kwalifikant ograł Nuno Borgesa. Z kolei inauguracyjnym przeciwnikiem oznaczonego "18" Sebastiana Baeza został Dominik Koepfer. Niemiec wygrał z Marcosem Gironem.