Rumunka na drodze Magdy Linette w Cleveland. Maraton Estonki

Rumuńska tenisistka Irina-Camelia Begu będzie kolejną rywalką Magdy Linette w turnieju WTA 250 w Cleveland. Anett Kontaveit stoczyła zażartą batalię z Kateriną Siniakovą.

Łukasz Iwanek
Irina-Camelia Begu Getty Images / Lauren Bacho / Na zdjęciu: Irina-Camelia Begu
W Cleveland wyłonione zostały półfinalistki. Jedną z nich została Magda Linette, która rozbiła najwyżej rozstawioną Darię Kasatkinę. O finał Polka zmierzy się z Iriną-Camelią Begu (WTA 74). W czwartek Rumunka pokonała 6:2, 6:4 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 99).

W ciągu 97 minut Begu zaserwowała pięć asów i zdobyła 27 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy i wykorzystała trzy z 12 szans na przełamanie. Rumunka podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Sasnowicz. Wcześniej była górą w finale w Seulu (2015) oraz w tym roku w jednym z turniejów w Melbourne (Gippsland Trophy).

Rozstawiona z numerem drugim Anett Kontaveit (WTA 30) zwyciężyła 6:3, 5:7, 6:2 Katerinę Siniakovą (WTA 53) po dwóch godzinach i 39 minutach. Estonka zniwelowała 12 z 16 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie sześć z 14 szans. Zdobyła o 11 punktów więcej od Czeszki (121-110).

Sara Sorribes (WTA 43) pokonała 6:3, 6:1 Shuai Zhang (WTA 49). W ciągu 75 minut Hiszpanka odparła trzy break pointy i uzyskała cztery przełamania. Zgarnęła 26 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Linette wygrała wszystkie trzy dotychczasowe mecze z Begu. Ostatni odbył się w 2019 roku w Seulu. W Cleveland Polka i Rumunka zmierzą się w piątek o godz. 20:00 czasu polskiego. Drugi półfinał, Konvateit z Sorribes, rozpocznie się o północy.

Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magda Linette pokona Irinę-Camelię Begu?