ATP Winston-Salem: hit dnia nie odbył się. Andy Murray dostał rywala na ostatnią chwilę

W I rundzie turnieju ATP 250 w Winston-Salem Andy Murray miał zmierzyć się z Nickiem Kyrgiosem. Australijczyk jednak wycofał się tuż przed meczem i w ostatniej chwili rywalem Brytyjczyka został Noah Rubin, który zdobył tylko dwa gemy.

Marcin Motyka
Andy Murray PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Andy Murray
Mecz Andy'ego Murray z Nickiem Kyrgiosem miał być hitem pierwszego dnia turnieju ATP w Winston-Salem. Jednak tuż przed rozpoczęciem spotkania Australijczyk wycofał się z powodu kontuzji kolana. Powstało zamieszanie, bo zgodnie z przepisami do drabinki powinien wejść jeden z tenisistów, który odpadł w kwalifikacjach. Sęk w tym, że zmagania eliminacyjne zakończyły się zaledwie kilkanaście minut wcześniej.

Ostatecznie "szczęśliwym przegranym" został Noah Rubin. Dowiedział się o tym pół godziny po zakończeniu meczu w kwalifikacjach z Lucassem Pouille'em. Amerykanin nie miał wiele czasu na przygotowanie się do pojedynku i - co w takiej sytuacji nie może dziwić - nie mógł wiele zdziałać w spotkaniu z Murrayem.

Murray ostatecznie wygrał 6:2, 6:0 w 58 minut, zdobywając dziesięć końcowych gemów z rzędu. W II rundzie Brytyjczyk, który w Winston-Salem Open gra dzięki dzikiej karcie, zmierzy się z Francesem Tiafoe'em, turniejową "13".

Pozostałe niedzielne spotkania I rundy odbyły się zgodnie z planem. W najciekawszym Thiago Monteiro po ponad dwuipółgodzinnej rywalizacji pokonał 6:4, 4:6, 7:6(5) Jamesa Duckwortha, w dziesiątym gemie decydującego seta broniąc trzech meczboli. Kolejnym rywalem Brazylijczyka będzie rozstawiony z numerem drugim David Goffin.

Jegor Gerasimow w trzeciej partii odrobił stratę przełamania i wygrał 7:6(6), 3:6, 6:2 z Norbertem Gombosem. W II rundzie Białorusin zmierzy się z rozstawionym z numerem 14. Richardem Gasquetem. Trzech setów do zwycięstwa potrzebował Mikael Ymer, który wyeliminował Stefano Travaglię i teraz zagra się z oznaczonym "11" Albertem Ramosem.

Inauguracyjnym przeciwnikiem najwyżej rozstawionego Pablo Carreno został Soon Woo Kwon. Koreańczyk pokonał 6:2, 7:5 Radu Albota. Z kolei oznaczony numerem dziesiątym Federico Delbonis na otwarcie zagra z Marcosem Gironem. Amerykanin ograł Facundo Bagnisa.

W meczu rozgrywanym na korcie centralnym i przerwanym przez opady deszczu Marco Cecchinato poradził sobie z Tennysem Sandgrenem, a jego rywalem w II rundzie będzie rozstawiony z numerem 16. Dominik Koepfer. Tymczasem Gilles Simon we francuskim starciu uporał się z Arthurem Rinderknechem i w 1/16 finału stanie naprzeciw kolejnego rodaka, Benoita Paire'a, turniejowej "12".

Oprócz wspomnianego Pouille'a, eliminacje przeszli też Tung-Lin Wu, Denis Kudla i Alexei Popyrin. Z kolei drugim lucky loserem został Yosuke Watanuki. Japończyk zastąpi w turnieju zmagającego się z bólem łokcia Corentina Mouteta.

Winston-Salem Open, Winston-Salem (USA)
ATP 250, kort twardy, pula nagród 717,9 tys. dolarów
niedziela, 22 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Marco Cecchinato (Włochy) - Tennys Sandgren (USA) 6:4, 6:4
Thiago Monteiro (Brazylia) - James Duckworth (Australia) 6:4, 4:6, 7:6(5)
Marcos Giron (USA) - Facundo Bagnis (Argentyna) 7:5, 6:4
Jegor Gerasimow (Białoruś) - Norbert Gombos (Słowacja) 7:6(6), 3:6, 6:2
Mikael Ymer (Szwecja) - Stefano Travaglia (Włochy) 6:2, 1:6, 6:2
Soon Woo Kwon (Korea Południowa) - Radu Albot (Mołdawia) 6:2, 7:5
Gilles Simon (Francja, PR) - Arthur Rinderknech (Francja) 7:5, 6:3
Andy Murray (Wielka Brytania, WC) - Noah Rubin (USA, LL) 6:2, 6:0

wolne losy: Pablo Carreno (Hiszpania, 1/WC); David Goffin (Belgia, 2/WC); Daniel Evans (Wielka Brytania, 3/WC); Marton Fucsovics (Węgry, 4); Aleksander Bublik (Kazachstan, 5); Marin Cilić (Chorwacja, 6); Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 7); John Millman (Australia, 8); Jan-Lennard Struff (Niemcy, 9); Federico Delbonis (Argentyna, 10); Albert Ramos (Hiszpania, 11); Benoit Paire (Francja, 12); Frances Tiafoe (USA, 13); Richard Gasquet (Francja, 14); Carlos Alcaraz (Hiszpania, 15); Dominik Koepfer (Niemcy, 16)

Rusza turniej BNP Paribas Polish Cup. Polscy tenisiści zaprezentują się w Warszawie