Wspaniały powrót pary Magda Linette i Bernarda Pera. Obroniony meczbol w ćwierćfinale

Magda Linette i Bernarda Pera były o krok od porażki w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Montrealu. Polka i Amerykanka wyszły jednak z opresji i zdołały pokonać Ellen Perez i Kvetę Peschke.

Rafał Smoliński
Magda Linette Getty Images / Thearon W. Henderson / Na zdjęciu: Magda Linette
W czwartek Magda Linette i Bernarda Pera zmierzyły się z 46-letnią Kvetą Peschke i 25-letnią Ellen Perez. Doświadczona Czeszka i jej australijska partnerka zostały rozstawione z siódmym numerem. Zaczęły mocno, ale to Polka i Amerykanka cieszyły się ze zwycięstwa. Dzięki temu zagrają w drugim w tym roku deblowym półfinale. Wcześniej dotarły do tej fazy na kortach Rolanda Garrosa.

Ale zwycięstwo nie przyszło łatwo. W pierwszym secie Linette i Pera nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Serwowały fatalnie, bo trzykrotnie dały się przełamać. Honorowego gema zdobyły przy podaniu przeciwniczek, dlatego przegrały ostatecznie zdecydowanie 1:6.

Na szczęście w drugiej odsłonie nastąpiło przebudzenie. Polka i Amerykanka błyskawicznie uzyskały dwa przełamania i wyszły na 5:0. Nie zwieńczyły seta przy własnym podaniu w siódmym gemie, ale kilka minut później wykorzystały czwartą ku temu okazję. Dzięki temu zamknęły drugą część spotkania wynikiem 6:2.

O zwycięstwie zadecydował więc super tie break. W rozgrywce tej obie pary miały swoje szanse. Poznanianka i jej partnerka obroniły piłkę meczową przy stanie 9-8 dla rywalek. Teraz to Czeszka i Australijka znalazły się pod presją. Polsko-amerykański debel wykorzystał trzeciego meczbola i tym samym zakończył spotkanie.

Linette i Pera pokonały ostatecznie Perez i Peschke 1:6, 6:2, 13-11. Dzięki temu awansowały do półfinału turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Montrealu. Ich przeciwniczkami będą w sobotę Chorwatka Darija Jurak i Słowenka Andreja Klepac lub Chilijka Alexa Guarachi i Amerykanka Desirae Krawczyk. Ta pierwsza para wyeliminowała w czwartek z turnieju Alicję Rosolską i Niemkę Vivian Heisen.

National Bank Open presented by Rogers, Montreal (Kanada)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 1,835 mln dolarów
czwartek, 12 sierpnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) - Ellen Perez (Australia, 7) / Kveta Peschke (Czechy, 7) 1:6, 6:2, 13-11

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Magda Linette i Bernarda Pera awansują do finału?