Dreszczowiec Karoliny Pliskovej w Montrealu. Kapitalny powrót Aryny Sabalenki

Karolina Pliskova awansowała po dreszczowcu do kolejnej rundy turnieju WTA 1000 w Montrealu. Aryna Sabalenka popisała się kapitalnym powrotem w meczu ze Sloane Stephens.

Łukasz Iwanek
Aryna Sabalenka Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
W środę w Montrealu nie brakowało niezwykle zaciętych batalii. Karolina Pliskova (WTA 6) zwyciężyła 4:6, 6:3, 7:6(2) Donnę Vekić (WTA 56). W pierwszym secie Czeszka z 1:3 wyszła na 4:3, by stracić trzy kolejne gemy. W drugiej partii miało miejsce jedno przełamanie, które była liderka rankingu uzyskała na 3:1. W decydującej odsłonie Vekić z 2:4 doprowadziła do tie breaka. W nim Pliskova złamała opór Chorwatki.

W trwającym dwie godziny i 35 minut meczu Pliskova zaserwowała 15 asów, a Vekić popełniła 11 niewymuszonych błędów. Czeszka miała 10 break pointów, a Chorwatka wypracowała sobie ich 12. Obie tenisistki zaliczyły po trzy przełamania.

Aryna Sabalenka (WTA 3) odrodziła się ze stanu 1:4 w trzecim secie i pokonała 7:6(4), 4:6, 6:4 Sloane Stephens (WTA 62). W trwającym dwie godziny i 25 minut meczu Białorusinka popełniła 11 podwójnych błędów, ale też zaserwowała 18 asów. Obie tenisistki uzyskały po trzy przełamania, a Amerykanka zdobyła o dwa punkty więcej (104-102).

Trwa marsz Rebekki Marino (WTA 220), która ma za sobą liczne zdrowotne problemy, w tym walkę z depresją. W swojej ojczyźnie odprawiła już dwie rywalki. Rozpoczęła od wyeliminowania Madison Keys. W czwartek zwyciężyła 1:6, 7:5, 6:4 Paulę Badosę (WTA 31) po dwóch godzinach i 14 minutach. Hiszpanka popełniła 10 podwójnych błędów. Kanadyjka zaserwowała dziewięć asów. O ćwierćfinał zmierzy się z Sabalenką.

Maria Sakkari (WTA 18) zwyciężyła 6:4, 5:7, 6:4 Weronikę Kudermetową (WTA 33). Greczynka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:4, 2:0. W trwającym dwie godziny i 38 minut meczu  popełniła 11 podwójnych błędów, ale też uzyskała sześć przełamań, o jedno więcej niż Rosjanka.

National Bank Open presented by Rogers, Montreal (Kanada)

Rebecca Marino (Kanada, WC) - Paula Badosa (Hiszpania) 1:6, 7:5, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Aryna Sabalenka awansuje do ćwierćfinału turnieju w Montrealu?