ATP Bastad: niespodziewana porażka Cristiana Garina. Casper Ruud bez gry w półfinale

Oznaczony numerem drugim Cristian Garin niespodziewanie przegrał w trzech setach z Federico Corią w ćwierćfinale turnieju ATP 250 w Bastad. Najwyżej rozstawiony Casper Ruud awansował do 1/2 finału bez gry.

Marcin Motyka
Cristian Garin Getty Images / Tnani Badreddine/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Cristian Garin
Federico Coria sprawił niespodziankę w ćwierćfinale turnieju ATP w Bastad. Argentyńczyk, 77. tenisista rankingu, niespodziewanie pokonał 6:4, 4:6, 6:2 notowanego na 18. miejscu w klasyfikacji singlistów Cristiana Garina, rozstawionego w drabince z numerem drugim.

Coria zawdzięcza zwycięstwo znakomitemu finiszowi. Od stanu 2:2 w trzecim secie Argentyńczyk nie stracił już gema, w tym czasie dwukrotnie przełamując Garina. W całym meczu wykorzystał sześć z 13 break pointów i zaserwował trzy asy.

Półfinałowym przeciwnikiem 29-latka z Buenos Aires będzie Yannick Hanfmann. Niemiec uzyskał cztery przełamania i w niespełna półtorej godziny wygrał 6:4, 6:3 z kwalifikantem Arthurem Rinderknechem.

Bez straty seta do 1/2 finału Nordea Open 2021 awansował również Roberto Carballes. Hiszpan zaserwował trzy asy, wykorzystał pięć z dziewięciu break pointów i pokonał 6:4, 6:2 Norberta Gombosa.

O finał Carballes zmierzy się z Casperem Ruudem. Najwyżej rozstawiony Norweg w piątek miał zagrać z Henrim Laaksonenem, lecz szwajcarski kwalifikant oddał mecz walkowerem z powodu kontuzji pachwiny.