Łotyszka przetestowała mistrzynię Rolanda Garrosa. Cori Gauff wciąż bez straty seta

Triumfatorka tegorocznego Rolanda Garrosa miała w sobotę trudną przeprawę w Wimbledonie 2021 z łotewską tenisistką. Bez straty seta pozostaje 17-letnia Amerykanka Cori Gauff.

Łukasz Iwanek
Barbora Krejcikova Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Barbora Krejcikova
W sobotę o IV rundę Wimbledonu walczyła Barbora Krejcikova (WTA 17), singlowa i deblowa mistrzyni tegorocznego Rolanda Garrosa. Spore problemy sprawiła jej Anastasija Sevastova (WTA 56), półfinalistka US Open 2018. Czeszka zwyciężyła 7:6(1), 3:6, 7:5 po dwóch godzinach i 31 minutach.

W pierwszym secie Krejcikova wróciła ze stanu 3:5. W drugiej i trzeciej partii miało miejsce po jednym przełamaniu. Sevastova wyszła na 4:2 i nie oddała przewagi. W decydującej odsłonie Czeszka od 5:5 zgarnęła dwa gemy i po raz pierwszy awansowała do 1/8 finału Wimbledonu w singlu.

Krejcikova posłała 44 kończące uderzenia i popełniła 57 niewymuszonych błędów. Sevastova miała 27 piłek wygranych bezpośrednio i 31 pomyłek. Obie tenisistki zaliczyły po cztery przełamania. Czeszka zdobyła o dwa punkty więcej od Łotyszki (110-108). Było to ich pierwsze spotkanie.

Czeszka w tegorocznym Rolandzie Garrosie odniosła pierwszy singlowy triumf w wielkoszlemowym turnieju. W deblu w swoim dorobku ma trzy takie tytuły. Dwa zdobyła w 2018 roku, w Paryżu i Wimbledonie. Za każdym razem dokonała tego wspólnie z Kateriną Siniakovą, z którą mogła zmierzyć się w poniedziałek. Jednak jej deblowa partnerka uległa Ashleigh Barty.

Cori Gauff (WTA 23) wygrała 6:3, 6:3 z Kają Juvan (WTA 102). W ciągu 65 minut Amerykanka zdobyła 23 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery z sześciu break pointów i wykorzystała pięć z siedmiu okazji na przełamanie. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 21 kończących uderzeń i 17 niewymuszonych błędów. Słowence zanotowano 17 piłek wygranych bezpośrednio i 21 pomyłek.

Gauff wyrównała swój najlepszy wynik w Londynie z sezonu 2019. Wtedy mając 15 lat i trzy miesiące zakwalifikowała się do turnieju głównego Wimbledonu jako najmłodsza tenisistka w Erze Otwartej. W I rundzie wyeliminowała wtedy Venus Williams, najstarszą uczestniczkę imprezy. Gauff w ten sposób została najmłodszą zwyciężczynią meczu w Wimbledonie od czasu Jennifer Capriati (1991). O drugi wielkoszlemowy ćwierćfinał w singlu, po tegorocznym Rolandzie Garrosie, zmierzy się w poniedziałek z Andżeliką Kerber.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 35 mln funtów
sobota, 3 lipca

III runda gry pojedynczej kobiet:

Barbora Krejcikova (Czechy, 14) - Anastasija Sevastova (Łotwa) 7:6(1), 3:6, 7:5
Cori Gauff (USA, 20) - Kaja Juvan (Słowenia) 6:3, 6:3

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Barbora Krejcikova awansuje do ćwierćfinału Wimbledonu 2021?