Elise Mertens i Jennifer Brady zmuszone do wysiłku. Cori Gauff uniknęła straty seta

Jennifer Brady i Elise Mertens nie miały łatwych przepraw w czwartek w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie 2021. Cori Gauff uratowała się przed stratą seta.

Łukasz Iwanek
Elise Mertens PAP/EPA / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Elise Mertens
W czwartek drugi mecz w tegorocznym Rolandzie Garrosie rozegrała Jennifer Brady (WTA 14). Finalistka Australian Open musiała się mocno napracować. Zwyciężyła 6:4, 2:6, 7:5 Fionę Ferro (WTA 51). W trzecim secie Francuzka prowadziła 3:2 z przełamaniem, ale Amerykanka zdobyła pięć z siedmiu następnych gemów.

W trwającym dwie godziny i 12 minut meczu obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań. Brady zdobyła o pięć punktów więcej (93-88). Posłała 28 kończących uderzeń i popełniła 33 niewymuszone błędy. Ferro naliczono 25 piłek wygranych bezpośrednio i 40 pomyłek. Brady po raz pierwszy awansowała do III rundy Rolanda Garrosa.

W sobotę Amerykanka zmierzy się ze swoją rodaczką Cori Gauff (WTA 25), która pokonała 6:3, 7:6(1) Qiang Wang (WTA 39). W drugim secie 17-latka z Delray Beach wróciła ze stanu 3:5 i obroniła piłkę setową. W dwóch meczach w turnieju odparła w sumie pięć setboli, cztery w pasjonującym tie breaku pierwszego seta z Aleksandrą Krunić.

W ciągu 94 minut Gauff zdobyła 11 z 13 punktów przy siatce. Zniwelowała siedem z 10 break pointów, a sama wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 23 kończących uderzeń i 34 niewymuszonych błędów. Wang miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 25 pomyłek. Gauff po raz pierwszy wystąpi w III rundzie Rolanda Garrosa. Do 1/8 finału doszła w Wimbledonie 2019 i Australian Open 2020.

Elise Mertens (WTA 15) zwyciężyła 4:6, 6:2, 6:4 Zarinę Dijas (WTA 93) po dwóch godzinach i 27 minutach. Belgijka wywalczyła 37 z 50 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 13 z 15 przy siatce. Została przełamana trzy razy, a sama wykorzystała pięć z 13 break pointów.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 34,367 mln euro
czwartek 3 czerwca

II runda gry pojedynczej kobiet:

Jennifer Brady (USA, 13) - Fiona Ferro (Francja) 6:4, 2:6, 7:5
Elise Mertens (Belgia, 14) - Zarina Dijas (Kazachstan) 4:6, 6:2, 6:4
Cori Gauff (USA, 24) - Qiang Wang (Chiny) 6:3, 7:6(1)

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do IV rundy Rolanda Garrosa?