Mocne wejście Bianki Andreescu na mączkę. Venus Williams bez awansu

Bianca Andreescu wkroczyła na mączkę z przytupem. Kanadyjka nie dała żadnych szans hiszpańskiej kwalifikantce w turnieju WTA 250 w Strasburgu. Kolejnej porażki doznała Amerykanka Venus Williams.

Łukasz Iwanek
Bianca Andreescu PAP/EPA / RHONA WISE / Na zdjęciu: Bianca Andreescu
Bianca Andreescu (WTA 7) w Strasburgu notuje pierwszy występ od początku kwietnia, gdy skreczowała w spotkaniu z Ashleigh Barty w finale w Miami. Kanadyjka zanotowała mocne wejście na mączkę. Rozbiła 6:1, 6:2 Andreę Lazaro Garcię (WTA 279). W ciągu 61 minut triumfatorka US Open 2019 zdobyła 26 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.

Venus Williams (WTA 104) przegrała 1:6, 6:2, 1:6 z Soraną Cirsteą (WTA 61). W trwającym godzinę i 45 minut meczu Amerykanka wykorzystała trzy z czterech break pointów, a sama sześć razy oddała podanie. Bilans jej tegorocznych meczów to teraz 2-6. Kolejną rywalką Rumunki będzie Shuai Zhang (WTA 45), która pokonała 7:5, 6:4 Misaki Doi (WTA 79). W pierwszym secie Japonka serwowała przy 5:4, a w drugim roztrwoniła prowadzenie 2:0.

Julia Putincewa (WTA 43) zwyciężyła 6:4, 3:6, 7:6(2) Rebekkę Peterson (WTA 59) po trzech godzinach i 20 minutach. W trzecim secie Kazaszka wróciła z 0:2 (mogła przegrywać 0:3, ale odparła break pointa). Po wygraniu czterech gemów, straciła trzy kolejne. Szwedka dwa razy serwowała po awans, przy 5:4 i 6:5.

Kolejną rywalką Putincewej będzie Jil Teichmann (WTA 53), która pokonała 6:2, 6:3 Annę Blinkową (WTA 77). W ciągu 81 minut Szwajcarka spożytkowała siedem z 11 break pointów. Andreescu w II rundzie zmierzy się z Maryną Zaniewska (WTA 259), która w 57 minut rozbiła 6:2, 6:1 Białorusinkę Julię Hatoukę (WTA 280). Łupem Belgijki padło 58 z 85 rozegranych punktów (68,2 proc.).

Caroline Garcia (WTA 57) pokonała 7:5, 6:2 Zarinę Dijas (WTA 93). W ciągu 81 minut Francuzka zdobyła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Barbora Krejcikova (WTA 38) prowadziła 6:3, 3:0 z Oceane Dodin (WTA 115), gdy rywalka Czeszki skreczowała z powodu kontuzji prawego biodra.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)
WTA 250, kort ziemny, pula nagród 235 tys. dolarów
poniedziałek, 24 maja

I runda gry pojedynczej:

Bianca Andreescu (Kanada, 1) - Andrea Lazaro (Hiszpania, Q) 6:1, 6:2
Julia Putincewa (Kazachstan, 4) - Rebecca Peterson (Szwecja) 6:4, 3:6, 7:6(2)
Barbora Krejcikova (Czechy, 5) - Oceane Dodin (Francja, Q) 6:3, 3:0 i krecz
Shuai Zhang (Chiny, 6) - Misaki Doi (Japonia) 7:5, 6:4
Caroline Garcia (Francja) - Zarina Dijas (Kazachstan) 7:5, 6:2
Jil Teichmann (Szwajcaria) - Anna Blinkowa (Rosja) 6:2, 6:3
Sorana Cirstea (Rumunia) - Venus Williams (USA) 6:1, 2:6, 6:1
Maryna Zaniewska (Belgia, Q) - Julia Hatouka (Białoruś, Q) 6:2, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Bianca Andreescy wygra turniej w Strasburgu?