Doświadczona Chorwatka i młoda Amerykanka bez strat. Sara Errani gra dalej

Doświadczona Chorwatka i młoda Amerykanka awansowały do kolejnej rundy turnieju WTA 250 w Parmie. W grze o tytuł pozostaje Włoszka Sara Errani.

Łukasz Iwanek
Petra Martić PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Petra Martić
Po odpadnięciu Sereny Williams najwyżej notowaną uczestniczką imprezy w Parmie pozostaje Petra Martić (WTA 23). W środę Chorwatka pokonała 7:6(5), 6:3 Ludmiłę Samsonową (WTA 105). W ciągu godziny i 43 minut tenisistka, której trenerką jest Francesca Schiavone zaserwowała siedem asów i zdobyła 37 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała dwa z trzech break pointów.

Kolejną rywalką Martić będzie Qiang Wang (WTA 48), która wygrała 6:4, 6:4 z Martiną di Giuseppe (WTA 218). W drugim secie Chinka wróciła ze stanu 1:4. W trwającym 100 minut meczu obroniła 13 z 17 break pointów i zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu szans.

Cori Gauff (WTA 30) w 71 minut pokonała 6:2, 6:3 Camilę Giorgi (WTA 83). Amerykanka zniwelowała trzy z czterech break pointów i zaliczyła pięć przełamań. W ćwierćfinale dojdzie do starcia nastolatek z USA. 17-letnia Gauff zagra z Amandą Anisimovą, która 20 lat skończy w sierpniu.

Mecz Sara Errani (WTA 108) z Sarą Sorribes (WTA 50) zakończył się kreczem Hiszpanki przy 2:2 w trzecim secie. Powodem była kontuzja uda. Zanim do tego doszło Włoszka odrodziła się ze stanu 4:6, 1:3. W ćwierćfinale dojdzie do konfrontacji tenisistek, które grały w finale Rolanda Garrosa. Errani (2012) czeka starcie ze Sloane Stephens (2018).

Caroline Garcia (WTA 53) wygrała 6:2, 6:4 z Anną-Leną Friedsam (WTA 110). W ciągu 75 minut Francuzka wykorzystała pięć z sześciu break pointów. W ćwierćfinale zmierzy się z Kateriną Siniakovą, pogromczynią Sereny Williams.

Sara Errani (Włochy, WC) - Sara Sorribes (Hiszpania, 7) 4:6, 7:5, 2:2 i krecz

Roger Federer rozczarowany występem w Genewie. "Oczekuję od siebie czegoś lepszego"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Petra Martić awansuje do półfinału turnieju w Parmie?