Na taki wynik Ana Konjuh czekała cztery lata. Turniej w Stambule już bez Darii Kasatkiny

Ana Konjuh poradziła sobie z kolejną rywalką w turnieju WTA 250 w Stambule. Chorwatka po czterech latach wystąpi w ćwierćfinale zawodów głównego cyklu. Odpadła Rosjanka Daria Kasatkina.

Łukasz Iwanek
Ana Konjuh PAP/EPA / RHONA WISE / Na zdjęciu: Ana Konjuh
Niedawno Ana Konjuh (WTA 241) z bardzo dobrej strony pokazała się w Miami. Doszła do 1/8 finału, a po drodze odprawiła Madison Keys i Igę Świątek. W Stambule Chorwatka ma za sobą dwa mecze. Najpierw wyeliminowała Włoszkę Sarę Errani. W środę pokonała 6:1, 6:4 Qiang Wang (WTA 50).

W ciągu 80 minut Konjuh obroniła sześć z ośmiu break pointów i wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie. Chorwatka odbudowuje formę po poważnych problemach zdrowotnych (cztery operacje łokcia, przepuklina kręgosłupa i skręcona kostka). Była 20. rakieta globu osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w WTA Tour od sierpnia 2017 roku (Stanford).

Kolejną rywalką Konjuh będzie Marta Kostiuk (WTA 85), która wygrała 6:3, 7:5 z Darią Kasatkiną (WTA 37) po 94 minutach. W drugim secie Rosjanka z 0:4 wyrównała na 5:5 po obronie piłki meczowej. Ukrainka zaliczyła przełamanie na 6:5, a w 12. gemie odparła pięć break pointów, by zakończyć spotkanie za trzecim meczbolem.

Katerina Siniakova (WTA 69) zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:4 Kristinę Mladenović (WTA 55) po dwóch godzinach i 28 minutach. Czeszka zniwelowała 13 z 20 break pointów i sama również uzyskała siedem przełamań. Zdobyła o siedem punktów więcej od Francuzki (101-94). Anastazja Potapowa (WTA 76) miała trzy piłki setowe przy stanie 6:5 i 40-0, ale przegrała 6:7(6), 4:6 z Soraną Cirsteą (WTA 67). Rosjanka popełniła 14 podwójnych błędów.

Jako ostatnia w II rundzie znalazła się Kaia Kanepi (WTA 65), która pokonała 6:4, 6:4 Zarinę Dijas (WTA 90). W ciągu 79 minut Estonka wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Rosjanka Weronika Kudermetowa.

TEB BNP Paribas Tennis Championship Istanbul, Stambuł (Turcja)

Kaia Kanepi (Estonia) - Zarina Dijas (Kazachstan) 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Ana Konjuh awansuje do półfinału turnieju w Stambule?