Kolejna porażka Katarzyny Kawy w Meksyku. Trwa zła seria Polki

Trwa seria porażek Katarzyny Kawy. Dla Polki za mocna okazała się już pierwsza rywalka w kwalifikacjach do turnieju WTA 250 w Monterrey.

Łukasz Iwanek
Katarzyna Kawa Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Katarzyna Kawa (WTA 123) w dwóch imprezach w Meksyku nie wygrała meczu. W Guadalajarze znalazła się w głównej drabince. W I rundzie za mocna dla niej była reprezentantka gospodarzy Renata Zarazua. W sobotę Polka przystąpiła do dwustopniowych eliminacji w Monterrey. Pierwsza rywalka pozbawiła ją szans na awans. Poznanianka przegrała 4:6, 3:6 z Łesią Curenko (WTA 142).

W pierwszym secie Kawa nie wykorzystała prowadzenia 2:0. Od 3:2 straciła cztery z pięciu kolejnych gemów. W drugiej partii Polka z 0:2 wyrównała na 2:2. Później trwała zażarta walka na przewagi, ale skuteczniejsza i wytrwalsza okazała się Curenko. Od 3:3 Kawa nie zdobyła już gema.

W trwającym godzinę i 40 minut meczu Kawa popełniła siedem podwójnych błędów, o dwa więcej niż jej rywalka. Curenko obroniła 11 z 14 break pointów i wykorzystała sześć z 13 szans na przełamanie.

Ukrainka w przeszłości była klasyfikowana na 23. miejsc w rankingu. W 2018 roku doszła do ćwierćfinału US Open i IV rundy Rolanda Garrosa. W swoim dorobku Curenko ma cztery tytuły w głównym cyklu. Dwa z nich zdobyła w Meksyku, a konkretnie w Acapulco, w 2017 i 2018 roku.

Kawa pozostaje bez wygranego meczu w 2021 roku. Przed wyprawą do Meksyku nie sprostała Amerykance Whitney Osuigwe w kwalifikacjach do Australian Open oraz Belgijce Greet Minnen w Lyonie.

Abierto GNP Seguros, Monterrey (Meksyk)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
sobota, 13 marca

I runda kwalifikacji gry pojedynczej:

Łesia Curenko (Ukraina) - Katarzyna Kawa (Polska, 9) 6:4, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy w 2021 roku Katarzyna Kawa awansuje do Top 100 rankingu?