ATP Marsylia: Karen Chaczanow i Jannik Sinner w ćwierćfinale. Jo-Wilfried Tsonga słabszy od rodaka

Karen Chaczanow w dwóch setach pokonał Mackenzie'ego McDonalda w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Marsylii. Do ćwierćfinału awansowali też Jannik Sinner i Ugo Humbert, który wygrał z Jo-Wilfriedem Tsongą

Marcin Motyka
Karen Chaczanow PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Karen Chaczanow
Rozstawiony z numerem trzecim Karen Chaczanow udanie rozpoczął rywalizację w turnieju ATP w Marsylii. W środowym spotkaniu II rundy (w I rundzie miał wolny los) Rosjanin pokonał 7:6(4), 6:4 Mackenzie'ego McDonalda, w ciągu 114 minut rywalizacji zapisując na swoim koncie sześć asów i trzy przełamania.

- To był naprawdę wymagający mecz. Byłem gotowy i zagrałem dobrze, ale takie pojedynki nigdy nie są łatwe. Graliśmy z dużą intensywnością, mieliśmy wiele wymian i jestem zadowolony, że zdołałem przez to przejść - mówił, cytowany przez atptour.com, Chaczanow, który w ćwierćfinale zmierzy się z Matthew Ebdenem. Australijczyk wyeliminował Emila Ruusuvuoriego.

We wtorek Jo-Wilfried Tsonga wygrał swój pierwszy mecz od listopada 2019 roku. W środę rywalizował o kolejne zwycięstwo, ale tym razem opuszczał kort jako pokonany. Po godzinie i 25 minutach Francuz przegrał 3:6, 4:6 z rodakiem, Ugo Humbertem, turniejową "czwórką".

W meczu dwóch tenisistów młodego pokolenia 19-letni Jannik Sinner wygrał 6:3, 6:4 ze starszym od siebie o rok Hugo Gastonem. - On jest trudnym rywalem, bo często zmienia rytm - skomentował Włoch. Kolejnym rywalem oznaczonego numerem piątym Sinnera będzie Danił Miedwiediew bądź Jegor Gerasimow, który w środę oddał dwa gemy Yannickowi Hanfmannowi.

Trzeciego dnia imprezy Open 13 odbył się także jeszcze jeden mecz I rundy. Cameron Norrie pokonał 6:4, 6:7(4), 6:3 kwalifikanta Constanta Lestienne'a. W 1/8 finału Brytyjczyk stanie naprzeciw Pierre'a-Huguesa Herberta.

Jegor Gerasimow (Białoruś) - Yannick Hanfmann (Niemcy) 6:2, 6:0
Cameron Norrie (Wielka Brytania) - Constant Lestienne (Francja, Q) 6:4, 6:7(4), 6:3

ATP Doha: Roger Federer wrócił do gry po 14-miesięcznej przerwie. Awans Dominika Thiema