Tenis. ATP Sardynia: Marco Cecchinato obronił piłkę meczową. Awans Lorenzo Sonego

Marco Cecchinato obronił piłkę meczową i pokonał Gianlucę Magera w I rundzie turnieju ATP Tour 250 w miejscowości Santa Margherita di Pula na Sardynii. Pierwszy mecz wygrał Lorenzo Sonego.

Łukasz Iwanek
Marco Cecchinato Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Marco Cecchinato
We wtorek na mączce w Sardynii zagrało pięciu Włochów. Dwa mecze były starciami pomiędzy reprezentantami gospodarzy. Marco Cecchinato (ATP 103) wygrał 5:7, 7:6(7), 6:2 z Gianlucą Magerem (ATP 91). Półfinalista Rolanda Garrosa 2018 w tie breaku drugiego seta odrodził się ze stanu 0-4 i obronił piłkę meczową przy 6-7. Obaj tenisiści zaserwowali po 11 asów. Mager popełnił dziewięć podwójnych błędów, a Cecchinato zrobił tylko jeden. W II rundzie 28-latek z Palermo zmierzy się z Amerykaninem Tommym Paulem.

Lorenzo Sonego (ATP 42) wygrał 6:2, 7:6(4) z 18-letnim Giulio Zeppierim (ATP 317). W drugim secie 25-latek z Turynu od 5:3 stracił trzy gemy, ale spotkanie zakończył w tie breaku. W ciągu 99 minut Sonego zdobył 28 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił dwa z trzech break pointów, a sam zamienił na przełamanie trzy z 10 okazji. Kolejnym rywalem Włocha będzie Czech Jiri Vesely, pogromca Kamila Majchrzaka.

Pablo Andujar (ATP 54) zwyciężył 7:5, 7:5 Jozefa Kovalika (ATP 125). W pierwszym secie Słowak z 1:4 wyszedł na 5:4, by zmarnować dwie piłki setowe. W drugiej partii nie wykorzystał prowadzenia 3:1. W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu Hiszpan zgarnął 30 z 40 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Na przełamanie zamienił pięć z siedmiu szans.

Andreas Seppi (ATP 102) przegrał 5:7, 6:7(6) z Federico Delbonisem (ATP 78). Włoch mógł doprowadzić do trzeciej partii, ale w tie breaku wypuścił z rąk prowadzenie 5-3. W ciągu godziny i 57 minut nie wykorzystał żadnego z trzech break pointów. Argentyńczyk spożytkował jedną z trzech okazji na przełamanie.

Roberto Carballes (ATP 96) wrócił ze stanu 1:3 w drugim secie i pokonał 7:5, 6:4 Federico Corię (ATP 86). W trwającym godzinę i 57 minut spotkaniu Hiszpan cztery razy oddał podanie, a sam wykorzystał sześć z 11 break pointów. W II rundzie zmierzy się z najwyżej rozstawionym Włochem Fabio Fogninim.

Laslo Djere (ATP 74) wygrał 6:3, 6:1 z Sumitem Nagalem (ATP 129). Serb od 0:3 zdobył 12 z 13 kolejnych gemów. W ciągu 70 minut wywalczył 22 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystał pięć z siedmiu break pointów.

Forte Village Sardegna Open, Santa Margherita di Pula (Włochy)