Tenis. ATP Kolonia: Hurkacz i Polmans rozegrali kapitalną wymianę. Dwa tweenery nie dały Polakowi punktu (wideo)

W poniedziałkowym meczu Huberta Hurkacza z Markiem Polmansem w Kolonii nie brakowało ciekawych wymian. W jednej z nich Polak posłał dwa tweenery, ale to Australijczyk zdobył punkt.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Materiały prasowe / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Do interesującej nas sytuacji doszło w 11. gemie drugiego seta przy stanie po 30. Hubert Hurkacz i Marc Polmans walczyli, aby zdobyć punkt. Wrocławianin nie odpuszczał i dwukrotnie posłał tzw. tweenera (uderzenie między nogami będąc odwróconym plecami do siatki). Mimo tego to jego rywal skończył wymianę wolejem.

W pomeczowym wywiadzie "Hubi" przyznał, że był trochę zawiedziony, że nie zakończył tej akcji zdobyciem punktu. - Biegałem za piłką przez 30-35 sekund i bardzo chciałem wygrać tę wymianę. Jednak Marc rozegrał ten punkt znakomicie.

Choć Polmams wygrał tę niesamowitą akcję, to i tak nie utrzymał podania. Parę minut później stracił serwis, a Hurkacz zakończył pojedynek wynikiem 6:2, 7:5. W drugim secie "Hubi" wrócił ze stanu 1:5. Jego następnym przeciwnikiem w halowych zawodach ATP Tour 250 w Kolonii będzie grający z dziką kartą Niemiec Mischa Zverev.

Czy Hubert Hurkacz awansuje do ćwierćfinału?