Tenis. Challenger Parma: Kamil Majchrzak przegrał z Marco Cecchinato

Kamil Majchrzak na I rundzie zakończył występ w turnieju singla zawodów ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Parmie. We wtorek Polak przegrał w dwóch setach z półfinalistą Rolanda Garrosa 2018, Marco Cecchinato.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Notowany na 100. pozycji w rankingu ATP Kamil Majchrzak nie zdołał wygrać pierwszego w karierze meczu w głównej drabince międzynarodowych mistrzostw Francji. W zeszłym tygodniu lepszy od piotrkowianina okazał się zeszłoroczny ćwierćfinalista, Rosjanin Karen Chaczanow (więcej tutaj).

24-letni Polak poleciał do Włoch, gdzie wystąpił w dużym turnieju rangi ATP Challenger Tour w Parmie (pula nagród 132,2 tys. euro). Pierwszym przeciwnikiem Majchrzaka był pochodzący z Palermo Marco Cecchinato (ATP 110). Włoch, półfinalista Rolanda Garrosa 2018, otrzymał od organizatorów dziką kartę i zrewanżował się "Szumiemu" za porażkę doznaną pięć lat temu w marokańskiej Mohammedii.

Faworyt gospodarzy słabo wszedł w mecz, ale z czasem wyraźnie się rozkręcił. Natychmiast odrobił stratę przełamania, do którego doszło w gemie otwarcia. Majchrzak miał swoje szanse, aby ponownie wyjść na prowadzenie, lecz ich nie wykorzystał. W ósmym gemie popełnił przy break poincie podwójny błąd, a Cecchinato zakończył premierową odsłonę przy własnym podaniu.

W drugim secie Włoch szybko uzyskał przewagę. W trzecim gemie wypracował trzy break pointy i zamienił na przełamanie drugiego z nich. Potem obronił się przed stratą serwisu, a następnie w pełni kontrolował wydarzenia na korcie. Przewaga przełamania wystarczyła, aby Cecchinato wygrał mecz po 82 minutach 6:3, 6:4. W II rundzie jego przeciwnikiem będzie doświadczony Niemiec Philipp Kohlschreiber, który został rozstawiony z "szóstką".

Majchrzak zagra w Parmie jeszcze debla. Jego partnerem będzie Prajnesh Gunneswaran z Indii, a rywalami w I rundzie występujący dzięki dzikiej karcie Włosi Alessio de Bernardis i Francesco Passaro. Po zakończeniu zmagań w tych zawodach zaprezentuje się na Sardynii, gdzie odbędzie się nowa impreza rangi ATP Tour 250 na ceglanej mączce.

Internazionali di Tennis Emilia Romagna, Parma (Włochy)