Tenis. Roland Garros: Iga Świątek i Nicole Melichar w III rundzie debla. Mistrzynie US Open nie dokończyły meczu

Iga Świątek i Nicole Melichar awansowały do III rundy debla wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2020. Polka i Amerykanka wygrały mecz, bo Laura Siegemund i Wiera Zwonariowa skreczowały po rozegraniu pierwszego seta.

Rafał Smoliński
Iga Świątek PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Iga Świątek
W I rundzie para Iga Świątek i Nicole Melichar pewnie wygrały ze szwajcarsko-czarnogórskim duetem Xenia Knoll i Danka Kovinić. W piątek na ich drodze stanęły mistrzynie tegorocznego US Open, Laura Siegemund i Wiera Zwonariowa. Partnerka Polki miała z nimi rachunek do wyrównania, bo to one pokonały ją i Chinkę Yifan Xu w meczu nowojorskie trofeum.

Już początek meczu był obiecujący. Zwanariowa popełniła dwa podwójne błędy i Melichar wywalczyła przełamanie, zmuszając returnem do błędu stojącą przy siatce Siegemund. Wtedy jeszcze nie udało się utrzymać przewagi. Amerykańska partnerka naszej tenisistki znalazła się w opałach w trzecim gemie i straciła podanie po pewnym smeczu Niemki. Tym zagraniem omal nie trafiła 19-latki z Raszyna.

Mistrzynie US Open 2020 wyrównały na po 2. Wtedy nastąpił kolejny atak polsko-amerykańskiej pary. W szóstym gemie pod ostrzałem ponownie znalazła się Zwonariowa. Faworytki obroniły dwa break pointy, ale przy trzecim Świątek posłała mocną piłkę w kierunku Siegemund i wywalczyła przełamanie.

Teraz nasza tenisistka i jej partnerka uważnie pilnowały własnego podania. W dziewiątym gemie serwowała Świątek i nie zamierzała zwalniać ręki. Przy piłce setowej Polka posłała znakomite pierwsze podanie i zwieńczyła seta wynikiem 6:3.

W przerwie między setami Siegemund poprosiła o konsultację medyczną. Następnie poinformowała swoją partnerkę, że nie będzie kontynuować spotkania. Być może zrobiła to, bo w sobotę powalczy o IV rundę singla z Petrą Martić i na pewno nie jest w tym meczu bez szans. W każdym razie sędzia ogłosił zwycięstwo polsko-amerykańskiej pary.

Świątek i Melichar awansowały do III rundy gry podwójnej wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2020. W tej fazie turnieju ich rywalkami będą najprawdopodobniej w niedzielę rozstawione z szóstym numerem Czeszka Kveta Peschke i Holenderka Demi Schuurs. Utytułowane deblistki odniosły świetne wyniki w Nowym Jorku, gdzie najpierw wygrały zawody Western & Southern Open, a następnie dotarły do ćwierćfinału US Open 2020. W finale tej pierwszej imprezy pokonały... Melichar i Xu.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 38 mln euro
piątek, 2 października

II runda gry podwójnej:

Nicole Melichar (USA) / Iga Świątek (Polska) - Laura Siegemund (Niemcy, 12) / Wiera Zwonariowa (Rosja, 12) 6:3 i krecz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Iga Świątek i Nicole Melichar wygrają kolejny mecz?