Tenis. Roland Garros: Stefanos Tsitsipas i Roberto Bautista rozgromili rywali. Matteo Berrettini dał rekord Włochom

Stefanos Tsitsipas i Roberto Bautista w trzech setach wygrali mecze II rundy rozgrywanego w Paryżu Roland Garros 2020. Dzięki zwycięstwu Matteo Berrettiniego pierwszy raz w Erze Open w 1/16 finału turnieju wielkoszlemowego jest pięciu Włochów.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / JULIEN DE ROSA / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas i Pablo Cuevas zmierzyli się ze sobą drugi raz w ciągu tygodnia. Przed siedmioma dniami w Hamburgu Grek zwyciężył 7:5, 6:4. Z kolei w czwartek, w II rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa, wygrana przyszła mu o wiele łatwiej - pokonał Urugwajczyka 6:1, 6:4, 6:2 w 88 minut. Łącznie był to czwarty mecz pomiędzy tymi tenisistami w głównym cyklu i po raz czwarty lepszy okazał się gracz z Aten.

- Jestem bardzo zadowolony ze swojej gry. Byłem agresywny i dobrze przygotowany do meczu. Cieszę się, że po pięciosetowym pojedynku w I rundzie teraz wygrałem bez straty partii - mówił, cytowany przez rolandgarros.com, Tsitsipas, który w czwartek zapisał na swoim koncie pięć asów, sześć przełamań i 26 zagrań kończących.

Rozstawiony z numerem piątym Grek w III rundzie zmierzy się z Aljazem Bedene. Słoweniec wygrał 7:5, 2:6, 6:1, 7:6(4) z kwalifikantem Nikolą Milojeviciem i po czterech latach znów zameldował się w 1/16 finału Rolanda Garrosa.

Bardzo pewne zwycięstwo w czwartek odniósł również Roberto Bautista. Oznaczony numerem dziesiątym Hiszpan oddał tylko sześć gemów Attili Balazsowi. W III rundzie Bautista (w czwartek trzy asy, osiem breaków i 30 uderzeń wygrywających) zmierzy się z rodakiem, Pablo Carreno, turniejową "17".

Rozstawiony z numerem siódmym Matteo Berrettini wygrał 6:4, 4:6, 6:2, 6:3 z Lloydem Harrisem. Jako że w środę do III rundy awansowali Lorenzo Sonego, Marco Cecchinato, Jannik Sinner i Stefano Travaglia, pierwszy raz w erze zawodowego tenisa w 1/16 finału turnieju wielkoszlemowego znalazło się pięciu włoskich singlistów.

- Od początku czułem, że będzie to trudny mecz. W takich warunkach, jeśli mój serwis nie działa dobrze, muszę więcej pracować. On przełamał mnie w drugim secie, ale w trzecim i w czwartym lepiej poruszałem się po korcie - skomentował Berrettini, który o IV rundę powalczy z Danielem Altmaierem, kwalifikantem.

Andriej Rublow pokonał 7:5, 6:1, 3:6, 6:1 Alejandro Davidovicha i pierwszy raz w karierze awansował do 1/16 finału Rolanda Garrosa. Kolejnym przeciwnikiem oznaczonego numerem 13. Rosjanina będzie Kevin Anderson. Afrykaner po ponad trzygodzinnej batalii w pięciu setach uporał się z Dusanem Lajoviciem, turniejową "22".

Roberto Bautista (Hiszpania, 10) - Attila Balazs (Węgry) 6:3, 6:1, 6:2
Andriej Rublow (Rosja, 13) - Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) 7:5, 6:1, 3:6, 6:1
Kevin Anderson (RPA) - Dusan Lajović (Serbia, 22) 6:2, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3
Aljaz Bedene (Słowenia) - Nikola Milojević (Serbia, Q) 7:5, 2:6, 6:1, 7:6(4)