Tenis. WTA Rzym: Wiktoria Azarenka nie miała litości dla Sofii Kenin. Polona Hercog wyeliminowała Kiki Bertens

Białorusinka Wiktoria Azarenka nie oddała nawet gema Amerykance Sofii Kenin i w 61 minut awansowała do III rundy turnieju WTA Premier 5 w Rzymie. Słowenka Polona Hercog wygrała z Holenderką Kiki Bertens.

Łukasz Iwanek
Wiktoria Azarenka PAP/EPA / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka
Wiktoria Azarenka (WTA 14) nie straciła formy po przylocie do Rzymu z Nowego Jorku. W sobotę grała w finale US Open (uległa Naomi Osace), a w środę w stolicy Włoch wyeliminowała Venus Williams. W czwartek doszło do starcia mistrzyń Australian Open. Białorusinka rozbiła 6:0, 6:0 Sofię Kenin (WTA 5) w 61 minut.

Azarenka nie musiała bronić ani jednego break pointa, a sama wykorzystała sześć z 11 okazji na przełamanie. Jej łupem padło 57 z 86 rozegranych punktów (66 proc.). Białorusinka po raz drugi zmierzyła się z Kenin. W ubiegłym sezonie w Acapulco w trzech setach zwyciężyła Amerykanka. O ćwierćfinał Azarenka zagra z Rosjanką Darią Kasatkiną.

Kiki Bertens (WTA 8) uległa 4:6, 4:6 Polonie Hercog (WTA 50). W pierwszym secie Holenderka ruszyła w pogoń i z 0:5 zbliżyła się na 4:5. W 10. gemie Słowenka utrzymała podanie i wykorzystała trzecią piłkę setową. W drugiej partii wróciła ze stanu 0:3 i odniosła drugie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W 2012 roku w Charlestonie wyeliminowała Marion Bartoli.

W ciągu 96 minut Hercog zgarnęła 25 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Trzy razy straciła serwis, a sama zamieniła na przełamanie pięć z 10 szans. Słowenka po wznowieniu sezonu prezentuje niezły poziom. W Pradze urwała seta Simonie Halep, a przed tygodniem w Stambule doszła do ćwierćfinału. Kolejną rywalką Hercog będzie Czeszka Marketa Vondrousova.

Johanna Konta (WTA 13) pokonała 6:0, 6:4 Irinę-Camelię Begu (WTA 77). W trwającym 83 minuty meczu Brytyjka zniwelowała trzy z czterech break pointów i uzyskała pięć przełamań. Zdobyła 20 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. O ćwierćfinał zmierzy się z Garbine Muguruzą. Konta w ubiegłym sezonie w Rzymie doszła do finału.

Julia Putincewa (WTA 30) zwyciężyła 6:3, 6:7(2), 6:4 Petrę Martić (WTA 16) po trzygodzinnym maratonie. Spotkanie mogło być dużo krótsze, bo Kazaszka prowadziła 6:3, 5:1 i wypracowała sobie piłkę meczową. Miało w nim miejsce 14 przełamań, z czego osiem dla 25-latki z Moskwy. Zawodniczki te niedawno trafiły na siebie w IV rundzie US Open i wtedy również Martić przegrała w trzech setach. W walce o ćwierćfinał dojdzie do starcia Rosjanek reprezentujących Kazachstan, czyli Putincewej z Jeleną Rybakiną.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)

Julia Putincewa (Kazachstan) - Petra Martić (Chorwacja, 8) 6:3, 6:7(2), 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Wiktoria Azarenka awansuje do ćwierćfinału?