Tenis. Challenger Prościejów: Kamil Majchrzak zagra o tytuł. W drodze do finału stracił tylko seta

Kamil Majchrzak powalczy o tytuł w zawodach ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w czeskim Prościejowie. W piątek polski tenisista wygrał w trzech setach ze zdolnym przedstawicielem gospodarzy, Jirim Lehecką.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Rozstawiony z "szóstką" Kamil Majchrzak (ATP 107) po raz pierwszy w karierze zmierzył się z Jirim Lehecką (ATP 562). 18-latek jest zaliczany do grona najbardziej utalentowanych czeskich tenisistów młodego pokolenia. Organizatorzy turnieju w Prościejowie przyznali mu dziką kartę. Tutejsze korty zna doskonale, bo reprezentuje barwy miejscowego Agrofertu.

W pierwszym secie zdolny Czech zaskoczył naszego reprezentanta. W siódmym gemie uzyskał break pointa po podwójnym błędzie Polaka i wykorzystał go z pomocą piotrkowianina. Majchrzak co prawda błyskawicznie odrobił stratę, ale w dziewiątym gemie znów zawiódł go serwis. Tym razem Lehecka utrzymał podanie i zwieńczył premierową odsłonę wynikiem 6:4.

"Szumi" wyciągnął wnioski z tego niepowodzenia i poprawił grę w kolejnych partiach. Majchrzak prezentował się lepiej na returnie. Ciągle trafiał pierwszym serwisem na niskim poziomie, ale zdobywał punkty w wymianach. W efekcie postarał się w drugim secie o dwa szybkie przełamania. Potem wygrał ze stanu 1:2 pięć gemów z rzędu w trzeciej odsłonie i dzięki temu cały pojedynek.

Majchrzak zwyciężył ostatecznie po 101 minutach 4:6, 6:1, 6:2. W tym czasie wygrał 90 ze 155 rozegranych punktów. Do tego posłał jednego asa, popełnił trzy podwójne błędy i wykorzystał pięć z siedmiu break pointów. Lehecka natomiast miał osiem asów, pięć podwójnych błędów, ale na przełamania zamienił tylko dwie z dziewięciu okazji.

Sobotnim przeciwnikiem Majchrzaka w pojedynku o tytuł zawodów Moneta Czech Open będzie najwyżej rozstawiony w turnieju Hiszpan Pablo Andujar (ATP 56), który w piątek rozgromił 6:0, 6:3 oznaczonego "trójką" Włocha Stefano Travaglię (ATP 87). Jeśli Polak wygra całą imprezę, to otrzyma 125 punktów i powinien wrócić do Top 100 rankingu ATP.