Tenis. US Open: Naomi Osaka odprawiła Anett Kontaveit. Drugi ćwierćfinał Japonki w Nowym Jorku

Naomi Osaka po raz drugi awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego US Open. W IV rundzie Japonka pokonała w dwóch setach Estonkę Anett Kontaveit.

Łukasz Iwanek
Naomi Osaka PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Dla Naomi Osaki (WTA 9) jest to piąty występ w US Open. W 2018 roku zdobyła tytuł, ale poza tym dochodziła najdalej do IV rundy. Tym razem jest już w ćwierćfinale po zwycięstwie 6:3, 6:4 nad Anett Kontaveit (WTA 21). Japonka podwyższyła na 5-0 bilans spotkań z Estonką.

W pierwszym secie Osaka dwa razy odebrała rywalce podanie. O losach drugiej partii zadecydowało jedno przełamanie. W zaciętym 10. gemie Japonka wykorzystała szóstą piłkę meczową. Awansowała do trzeciego wielkoszlemowego ćwierćfinału, po US Open 2018 i Australian Open 2019 (oba te turnieje wygrała).

W ciągu 72 minut była liderka rankingu zaserwowała cztery asy i zdobyła 27 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie musiała bronić żadnych break pointów, a sama uzyskała trzy przełamania. Osaka spotkanie zakończyła z dorobkiem 21 kończących uderzeń i 18 niewymuszonych błędów. Kontaveit miała 16 piłek wygranych bezpośrednio i 22 pomyłki.

Kontaveit w piątek wyeliminowała Magdę Linette. Estonka zanotowała szósty start w US Open i po raz drugi awansowała do IV rundy (2015). Był to dla dla niej 21. występ w imprezie tej rangi. W tegorocznym Australian Open osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał.

Osaka notuje 17. wielkoszlemowy występ. W ćwierćfinale jej przeciwniczką będzie Shelby Rogers, która wyeliminowała Petrę Kvitovą po obronie czterech piłek meczowych. Japonka przegrała wszystkie trzy dotychczasowe mecze z Amerykanką. Dwa z nich odbyły się w cyklu ITF w 2013 i 2015 roku. Trzy lata temu Rogers była górą w III rundzie turnieju w Charlestonie.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 53,4 mln dolarów
niedziela, 6 września

IV runda gry pojedynczej kobiet:

Naomi Osaka (Japonia, 4) - Anett Kontaveit (Estonia, 14) 6:3, 6:4

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)