Tenis. ATP Nowy Jork: Milos Raonić po sześciu latach pokonał Andy'ego Murraya. Stefanos Tsitsipas lepszy od Johna Isnera

Andy Murray w dwóch setach przegrał z Milosem Raoniciem w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych w Nowym Jorku turnieju Western & Southern Open. Stefanos Tsitsipas po tie breakach wyeliminował Johna Isnera.

Marcin Motyka
Milos Raonić PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Milos Raonić
W przeszłości należeli do ścisłej czołówki i rywalizowali ze sobą w największych meczach, włącznie z finałem Wimbledonu. Teraz próbują się odbudować po problemach zdrowotnych. Andy Murray, były lider rankingu, i Milos Raonić, niegdyś trzeci tenisista świata, we wtorek zmierzyli się w III rundzie turnieju ATP w Nowym Jorku. Lepszy w tej konfrontacji okazał się Kanadyjczyk.

Murray sprawiał wrażenie zmęczonego trudnym bojem z Alexandrem Zverevem. Szkot nie był szybki i sprawny jak w poniedziałek, a jego zagrania nie miały takiej jakości. Raonić natomiast rozgrywał doskonały mecz - był agresywny, świetnie serwował (posłał 10 asów, przy własnym podaniu wygrał 72 proc. akcji i ani razu nie został przełamany), a z rytmu nie wybiła go nawet ponad godzinna przerwa spowodowana burzą, jaka nastąpiła po pierwszym secie. Po wznowieniu pojedynku Kanadyjczyk wciąż miał inicjatywę i ostatecznie zwyciężył 6:2, 6:2.

Tym samym Raonić przerwał trwającą osiem meczów serię porażek z Murrayem. Pokonał go pierwszy raz od marca 2014 roku, ale ich bilans konfrontacji wciąż jest lepszy dla Szkota (9-4). W ćwierćfinale Kanadyjczyk zmierzy się z Filipem Krajinoviciem, który we wtorek ograł Martona Fucsovicsa. Serb w drodze do 1/4 finału stracił zaledwie 15 gemów.

Stefanos Tsitsipas wyeliminował pogromcę Huberta Hurkacza i jednocześnie deblowego partnera Polaka w Nowym Jorku, Johna Isnera. W całym spotkaniu nie było żadnego przełamania, ale to Grek okazał się skuteczniejszy w tie breakach, wygrywając 7:6(2), 7:6(4).

W ćwierćfinale rozstawionego z numerem czwartym Tsitsipasa czeka starcie z kolejnym amerykańskim bombardierem, Reillym Opelką. 22-latek z Florydy wygrał 6:3, 7:6(4) z Matteo Berrettinim, turniejową "szóstką". Pokonując aktualnie ósmego na świecie Włocha, Opelka odniósł piąte w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top 10 rankingu i pierwszy raz awansował do 1/4 finału imprezy rangi Masters 1000.

Western & Southern Open, Nowy Jork (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 4,222 mln dolarów
wtorek, 25 sierpnia

III runda gry pojedynczej:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) - John Isner (USA, 16) 7:6(2), 7:6(4)
Reilly Opelka (USA) - Matteo Berrettini (Włochy, 6) 6:3, 7:6(4)
Filip Krajinović (Serbia) - Marton Fucsovics (Węgry, Q) 6:2, 6:1
Milos Raonić (Kanada) - Andy Murray (Wielka Brytania, WC) 6:2, 6:2

ATP Nowy Jork: Novak Djoković wygrał bez oznak kontuzji. Spokojne zwycięstwo Daniła Miedwiediewa