Tenis. Challenger Nur-Sułtan: pierwsza wygrana Szymona Walkowa. Polak wygrał starcie deblistów

Szymon Walków wygrał we wtorek pierwszy w karierze mecz w imprezie rangi ATP Challenger Tour. Polski tenisistka pokonał Michaiła Jełgina w I rundzie halowych zawodów w kazachskim Nur-Sułtanie (dawniej Astana).

Rafał Smoliński
Szymon Walków PAP / Tomasz Wojtasik / Na zdjęciu: Szymon Walków
We wtorek doszło do spotkania dwóch tenisistów, którzy specjalizują się w grze deblowej i nie są notowani w rankingu singlistów. Szymon Walków i Michaił Jełgin dostali się do głównej drabinki challengera w Nur-Sułtanie, bo część graczy wycofała się i zabrakło chętnych.

Jeszcze w sobotę Walków w parze z Janem Zielińskim przyczynili się do wygranej Polski nad Hongkongiem w ramach Pucharu Davisa. We wtorek nasz reprezentant wykorzystał szansę i odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach rangi ATP Challenger Tour.

Rosjanin nie postawił trudnych warunków Polakowi. W pierwszym secie stracił serwis w szóstym gemie i przegrał 3:6. Z kolei w drugiej partii dał się przełamać trzykrotnie i dlatego po zaledwie 58 minutach pewne zwycięstwo 6:3, 6:1 odniósł nasz tenisista.

Walków wywalczył tym samym cztery punkty i dzięki temu wróci do rankingu ATP. Jego środowym przeciwnikiem będzie rozstawiony z "14" Szwed Elias Ymer (ATP 206), który na początek otrzymał wolny los.

Nasz reprezentant startuje w Nur-Sułtanie także w deblu, a jego partnerem jest Jamie Cerretani. Polsko-amerykańska para otrzymała w I rundzie walkowera, bo wycofali się Słowacy Lukas Klein i Alex Molcan. Ich kolejnych rywali wyłoni spotkanie chorwacko-hiszpańskiego duetu Nino Serdarusić i Bernabe Zapata Miralles z kazachsko-austriackim deblem Dmitrij Popko i Jurij Rodionov.

Nur-Sultan Challenger, Nur-Sułtan (Kazachstan)