Tenis. WTA Monterrey: Sloane Stephens z pierwszą wygraną w sezonie. Anna Karolina Schmiedlova lepsza od Venus Williams

Sloane Stephens pokonała w trzech setach Emmę Navarro. Mistrzyni US Open 2017 wygrała pierwszy mecz w sezonie i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Monterrey. Anna Karolina Schmiedlova wyeliminowała Venus Williams.

Łukasz Iwanek
Sloane Stephens PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Sloane Stephens (WTA 37) do turnieju w Monterrey przystąpiła z bilansem tegorocznych meczów 0-4. W Meksyku cieszyła się z pierwszego zwycięstwa, ale nie przyszło jej to łatwo. Prowadziła 6:4, 2:0, aby ostatecznie wygrać 6:4, 5:7, 6:1 z Emmą Navarro (WTA 497). W trwającym dwie godziny i 16 minut meczu mistrzyni US Open 2017 zaserwowała osiem asów. Obroniła osiem z 11 break pointów, a sama wykorzystała sześć z 25 szans na przełamanie. Kolejną jej rywalką będzie Kanadyjka Leylah Annie Fernandez lub Szwajcarka Stefanie Vögele.

Venus Williams (WTA 65) przegrała 6:4, 3:6, 2:6 z Anną Karoliną Schmiedlovą (WTA 199) po dwóch godzinach i 29 minutach. Słowaczka popełniła dziewięć podwójnych błędów, a Amerykanka miała ich 12. W spotkaniu było 13 przełamań, z czego osiem dla tenisistki z Bratysławy. 39-letnia Williams pozostaje bez zwycięstwa w 2020 roku (bilans meczów 0-3).

- To jedna z największych wygranych w moim życiu. Cieszę się, że stało się to w Monterrey. Przeszłam kwalifikacje, aby zagrać z kimś tak świetnym jak Venus Williams, więc jestem bardzo wdzięczna. Nie miałam łatwego poprzedniego roku i początku obecnego, więc jestem szczęśliwa po każdym zwycięstwie - mówiła Schmiedlova w wywiadzie pomeczowym na korcie. Z Williams zmierzyła się po raz trzeci. W 2014 roku w Miami z wygranej cieszyła się Amerykanka, a w Rolandzie Garrosie lepsza była Słowaczka.

W II rundzie Schmiedlova spotka się z Marie Bouzkovą (WTA 57), która pokonała 6:4, 6:2 Kristinę Kucovą (WTA 173). Czeszka wróciła ze stanu 1:3 w pierwszym secie. W ciągu godziny i 41 minut zaserwowała pięć asów. Odparła dziewięć z 11 break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu szans.

Rebecca Peterson (WTA 45) odrodziła się ze stanu 3:6, 1:3 i zwyciężyła 3:6, 7:6(1), 6:4 Katerynę Kozłową (WTA 96). W trzecim secie Szwedka od 3:0 straciła cztery gemy z rzędu, ale trzy kolejne padły jej łupem. W trwającym dwie godziny i 28 minut meczu miało miejsce 13 przełamań, z czego siedem dla Ukrainki. Peterson zdobyła o trzy punkty mniej (96-99), ale wyrównała na 1-1 bilans ich spotkań. Kozłowa była górą w ubiegłym sezonie w Wuhanie.

Yafan Wang (WTA 84) wróciła z 2:4 w drugim secie i pokonała 6:4, 6:4 Larę Arruabarrenę (WTA 159). Kolejną rywalką Chinki będzie Astra Sharma (WTA 127), która wygrała 6:4, 6:4 z Niną Stojanović (WTA 81). Australijka obroniła trzy z czterech break pointów i zdobyła 28 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Olga Goworcowa (WTA 142) uzyskała pięć przełamań i zwyciężyła 3:6, 6:2, 6:1 Caroline Dolehide (WTA 131). W dwóch poprzednich ich meczach lepsza była Amerykanka (Concord 2019, Australian Open 2020).

Marie Bouzkova (Czechy, 9) - Kristina Kucova (Słowacja, LL) 6:4, 6:2
Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja, Q) - Venus Williams (USA, WC) 4:6, 6:3, 6:2
Olga Goworcowa (Białoruś, Q) - Caroline Dolehide (USA, LL) 3:6, 6:2, 6:1
Astra Sharma (Australia, LL) - Nina Stojanović (Serbia) 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Sloane Stephens awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Monterrey?