Tenis. WTA Acapulco: Venus Williams zmarnowała siedem piłek meczowych. Porażka Sloane Stephens z Renatą Zarazuą

Sloane Stephens odpadła w I rundzie turnieju WTA International w Acapulco po porażce z Meksykanką Renatą Zarazuą. Venus Williams zmarnowała siedem piłek meczowych i została pokonana przez Słowenkę Kaję Juvan.

Łukasz Iwanek
Venus Williams PAP/EPA / SCOTT BARBOUR / Na zdjęciu: Venus Williams
W styczniu Sloane Stephens (WTA 35) nie wygrała meczu w Brisbane, Adelajdzie i Australian Open. Na I rundzie zakończyła również występ w Acapulco. Amerykanka uległa 4:6, 2:6 Renacie Zarazui (WTA 270). W ciągu 85 minut Meksykanka obroniła cztery z sześciu break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z 14 szans. Stephens, mistrzyni US Open 2017, w 2016 roku zdobyła w Acapulco tytuł.

- Myślę, że moim planem było przede wszystkim uwierzyć, że mogę wygrać. Przed meczem z trenerem przygotowałam kilka taktycznych wariantów. Byłam naprawdę podekscytowana. Przyjechałam tutaj i otrzymałam możliwość gry przeciwko najlepszym tenisistkom - mówiła dla wtatennis.com Zarazua.

Mistrzyni imprezy z 2009 i 2010 roku Venus Williams (WTA 64) przegrała 6:4, 6:7(4), 2:6 z Kają Juvan (WTA 125). W pierwszym secie Amerykanka wróciła ze stanu 2:4. W drugiej partii również ruszyła pogoń z 2:4. W 10. gemie nastąpiła kumulacja emocji. Była liderka rankingu miała w nim siedem piłek meczowych, ale nie awansowała do II rundy. W tie breaku od 4-3 straciła cztery punkty z rzędu. W trzecim secie Williams z 0:2 wyrównała na 2:2, ale cztery kolejne gemy padły łupem 19-letniej Juvan.

W trwającym dwie godziny i 38 minut meczu 39-letnia Williams popełniła 13 podwójnych błędów, z czego siedem w trzecim secie. Juvan zaserwowała pięć asów i wykorzystała siedem z 10 break pointów. Słowenka zdobyła o siedem punktów więcej od Amerykanki (110-103). Dla Williams był to drugi występ w sezonie. W I rundzie Australian Open uległa Cori Gauff. Następną przeciwniczką Juvan będzie jej rodaczka Tamara Zidansek.

Christina McHale (WTA 86) zwyciężyła 6:2, 1:6, 6:4 Lauren Davis (WTA 60). W trwającym dwie godziny i siedem minut meczu niżej notowana Amerykanka zdobyła o trzy punkty więcej (82-79). Obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań. McHale podwyższyła na 5-1 bilans spotkań z Davis.

Lin Zhu (WTA 77) wygrała 7:6(2), 6:2 z Katariną Zawacką (WTA 106). W ciągu godziny i 41 minut Chinka wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Katie Boulter (WTA 394), która uzyskała cztery przełamania i pokonała 2:6, 6:3, 6:2 Franceskę di Lorenzo (WTA 120).

Sara Errani (WTA 185) zwyciężyła 7:5, 6:4 Sarę Sorribes (WTA 80). Włoszka miała problemy z zamknięciem obu setów, bo w każdym z nich prowadziła 5:2. Ostatecznie zameldowała się w II rundzie po dwóch godzinach i 21 minutach. W spotkaniu miało miejsce 14 przełamań, z czego osiem dla Errani. Była piąta rakieta globu w Acapulco zdobyła dwa tytuły, gdy turniej rozgrywany był na kortach ziemnych (2012, 2013).

Caroline Dolehide (WTA 139) oddała cztery gemy Usue Arconadzie (WTA 132) i w II rundzie zmierzy się z McHale. Katie Volynets (WTA 384) prowadziła 6:2, 4:1, aby ostatecznie zwyciężyć 6:2, 7:6(5) Shelby Rogers (WTA 114). Kolejną rywalką 18-letniej Amerykanki będzie Zarazua. Leylah Annie Fernandez (WTA 190) wykorzystała wszystkie pięć break pointów i pokonała 6:4, 6:1 Ninę Stojanović (WTA 82).

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)

Sara Errani (Włochy, Q) - Sara Sorribes (Hiszpania) 7:5, 6:4
Katie Volynets (USA, WC) - Shelby Rogers (USA) 6:2, 7:6(5)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Kaja Juvan awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Acapulco?