Tenis. Puchar Federacji: rozlosowano grupy turnieju finałowego. Francja broni tytułu

We wtorek rozlosowano grupy turnieju finałowego Pucharu Federacji 2020. W Budapeszcie powalczy w dniach 14-19 kwietnia 12 najlepszych zespołów świata.

Rafał Smoliński
Francuzki wygrały Puchar Federacji 2019 PAP/EPA / GARY DAY / Na zdjęciu: Francuzki wygrały Puchar Federacji 2019
Przypomnijmy, że w turnieju finałowym już wcześniej pewne miejsce miały broniące tytułu Francuzki, zeszłoroczne finalistki Australijki, nagrodzone dziką kartą Czeszki oraz gospodynie Węgierki. Dołączyło do nich osiem zespołów, które w zeszłym tygodniu wygrały mecze kwalifikacyjne.

W hali Laszlo Papp Arena w Budapeszcie zmagania będą się najpierw toczyć w czterech grupach. Tylko ich zwycięzcy awansują do półfinału i tym samym zapewnią sobie prawo gry w przyszłorocznym turnieju finałowym. 19 kwietnia odbędzie się wielki finał, który wyłoni mistrzowską drużynę.

Broniące tytułu Francuzki zagrają w grupie A z Rosjankami i Węgierkami. Australijki powalczą w grupie B z Białorusinkami i Belgijkami. Najbardziej utytułowane w historii rozgrywek Amerykanki spotkają się z Hiszpankami i Słowaczkami, a w grupie D wystąpią Czeszki, Niemki i Szwajcarki. W półfinałach zmierzą się triumfatorzy grupy A i C oraz B i D.

Losowanie grup turnieju finałowego Pucharu Federacji (14-19 kwietnia):
Grupa A: Francja, Rosja, Węgry.
Grupa B: Australia, Białoruś, Belgia.
Grupa C: USA, Hiszpania, Słowacja.
Grupa D: Czechy, Niemcy, Szwajcaria.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)