Tenis. ATP Buenos Aires: Casper Ruud i Pablo Cuevas wygrali mecze pokoleń. Federico Delbonis ucieszył gospodarzy

21-letni Casper Ruud w dwóch setach pokonał 34-letniego Pablo Andujara w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP w Buenos Aires. W innym meczu pokoleń Pablo Cuevas ograł młodszego od siebie o dekadę Lorenzo Sonego.

Marcin Motyka
Casper Ruud PAP/EPA / RICHARD WAINWRIGHT / Na zdjęciu: Casper Ruud
21-letni Casper Ruud jest jednym z czołowych tenisistów młodego pokolenia. Z kolei Pablo Andujar, 34-latek, najlepsze lata wydaje się mieć za sobą, ale wciąż - mimo problemów zdrowotnych - stara się walczyć o jak najlepsze wyniki. W poniedziałek ci tenisiści z dwóch pokoleń zmierzy się ze sobą w I rundzie turnieju ATP w Buenos Aires. Lepszy okazał się młody Norweg, zwyciężając 6:2, 6:3.

Rozstawiony z numerem ósmym Ruud zawdzięcza wygraną świetnej skuteczności serwisowej. W ciągu 72 minut gry posłał sześć asów, przy własnym podaniu zdobył 71 proc. rozegranych punktów i ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, podczas gdy sam uzyskał trzy breaki. W II rundzie Norweg zagra z lepszym z pary Marco Cecchinato - Roberto Carballes.

W innym meczu pomiędzy tenisistami, których dzieli co najmniej dekada, górą był starszy z graczy. 34-letni Pablo Cuevas pokonał młodszego od siebie o dziesięć lat Lorenzo Sonego 6:4, 6:4. Urugwajczyk w poniedziałek nie stracił serwisu i wykorzystał dwie z siedmiu okazji na przełamanie.

Federico Delbonis sprawił radość miejscowej publiczności. Argentyńczyk podniósł się po gładko przegranym pierwszym secie i po dwugodzinnej potyczce wygrał 1:6, 6:3, 7:5 z Hugo Dellienem. Tym samym w 1/8 finału dojdzie do pojedynku reprezentantów gospodarzy - Delbonis powalczy z najwyżej rozstawionym Diego Schwartzmanem.

Z kolei inauguracyjnym przeciwnikiem oznaczonego numerem czwartym Borny Coricia został Thiago Monteiro. Leworęczny Brazylijczyk w godzinę i 41 minut uporał się z Jaume Munarem.

Argentina Open, Buenos Aires (Argentyna)

Federico Delbonis (Argentyna) - Hugo Dellien (Boliwia) 1:6, 6:3, 7:5

wolne losy: Diego Schwartzman (Argentyna, 1); Guido Pella (Argentyna, 2); Dusan Lajović (Serbia, 3); Borna Corić (Chorwacja, 4)

ATP Buenos Aires: Argentyńczycy liczą na sukces po 12 latach. Schwartzman i Pella poprowadzą gospodarzy

ATP Rotterdam: Grigor Dimitrow pokonał Denisa Shapovalova. Roberto Bautista kontra Pablo Carreno o ćwierćfinał