WTA Tiencin: Venus Williams pokonana przez Rebekkę Peterson. Julia Putincewa obroniła piłkę meczową

Venus Williams przegrała z Rebekką Peterson w I rundzie turnieju WTA International w Tiencinie. Julia Putincewa obroniła piłkę meczową i pokonała Astrę Sharmę.

Łukasz Iwanek
Venus Williams Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Venus Williams
Venus Williams (WTA 51) na I rundzie zakończyła udział w turnieju w Tiencinie. Amerykanka uległa 3:6, 6:4, 3:6 Rebecce Peterson (WTA 59). Szwedka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:3, 3:1. W trzeciej partii Williams uzyskała przełamanie na 2:1, ale straciła pięć z sześciu kolejnych gemów. W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu Peterson sześć razy oddała podanie, a sama wykorzystała osiem z 17 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Chinka, Shuai Zhang lub Xinyu Wang.

Julia Putincewa (WTA 36) zwyciężyła 6:1, 1:6, 7:5 Astrę Sharmę (WTA 95). W trzecim secie Kazaszka odrodziła się z 0:4 i obroniła piłkę meczową przy 3:5. W ciągu godziny i 59 minut miała pięć break pointów i wszystkie wykorzystała. W II rundzie zmierzy się z Samanthą Stosur (WTA 91), która pokonała 7:5, 2:6, 6:2 Zhaoxuan Yang (WTA 649). W pierwszym secie Australijka wróciła ze stanu 1:4. W trwającym dwie godziny i siedem minut meczu zamieniła na przełamanie sześć z 16 szans i zdobyła o dwa punkty więcej od Chinki (94-92).

Broniąca tytułu Caroline Garcia (WTA 31) wygrała 2:6, 6:2, 6:2 z Anastazją Potapową (WTA 88). Od stanu 2:6, 1:2 Francuzka zdobyła 11 z 13 kolejnych gemów. W trwającym godzinę i 54 minuty meczu zaserwowała pięć asów i uzyskała sześć przełamań. Rosjanka popełniła osiem podwójnych błędów. Następną przeciwniczką Garcii będzie Yafan Wang (WTA 47), która pokonała 6:0, 6:4 Lauren Davis (WTA 62). W pierwszym secie Chinka straciła tylko 11 punktów, a w drugim wróciła z 1:3. Tenisistki te spotkały się po raz drugi na przestrzeni dwóch tygodni. W Wuhanie Wang była górą w trzech setach.

Heather Watson (WTA 125) zwyciężyła 6:4, 7:6(3) Katerynę Bondarenko. W drugim secie Ukrainka obroniła cztery piłki meczowe i z 2:5 doprowadziła do tie breaka. W nim Brytyjka zapewniła sobie awans. W ciągu godziny i 44 minut tenisistka z Guernsey zaserwowała siedem asów i wykorzystała pięć z 12 break pointów. Bondarenko popełniła 10 podwójnych błędów. Zawodniczka z Kijowa pod koniec września w Taszkencie wróciła na korty po urodzeniu drugiej córki.

Z numerem pierwszym została rozstawiona Sofia Kenin, ale Amerykanka wycofała się z powodu kontuzji lewego uda. Na samej górze drabinki znalazła się kwalifikantka Xiyu Wang, która zmierzy się z Kristie Ahn.

Rebecca Peterson (Szwecja) - Venus Williams (USA) 6:3, 4:6, 6:3
Heather Watson (Wielka Brytania) - Kateryna Bondarenko (Ukraina) 6:4, 7:6(3)
Yafan Wang (Chiny) - Lauren Davis (USA) 6:0, 6:4
Samantha Stosur (Australia, WC) - Zhaoxuan Yang (Chiny, WC) 7:5, 2:6, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Julia Putincewa awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Tiencinie?