WTA Pekin: Ashleigh Barty kontra Petra Kvitova o półfinał. Trwa zwycięska seria Bianki Andreescu

Ashleigh Barty pokonała w trzech setach Saisai Zheng i zmierzy się z Petrą Kvitovą w ćwierćfinale turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie. Bianca Andreescu wyeliminowała Elise Mertens i wygrała 16. mecz z rzędu.

Łukasz Iwanek
Ashleigh Barty Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Ashleigh Barty
Ashleigh Barty nie miała łatwej przeprawy z Saisai Zheng (WTA 39) w III rundzie imprezy w Pekinie. W pierwszym secie Australijka wykorzystała break pointa na 2:0 i nie oddała przewagi. W drugiej partii przełamań nie było, a tie break należał do Chinki. W decydującej odsłonie liderka rankingu dwa razy odebrała rywalce podanie i ostatecznie wygrała 6:3, 6:7(5), 6:2 po dwóch godzinach i 32 minutach. Barty zaserwowała sześć asów i obroniła pięć break pointów. Australijka podwyższyła na 5-0 bilans meczów z Zhang.

W ćwierćfinale Barty zmierzy się z Petrą Kvitovą (WTA 7), która pokonała 6:3, 6:3 Belindę Bencić (WTA 10). W drugim secie Czeszka wróciła z 0:2. W ciągu 87 minut zaserwowała 13 asów i zdobyła 27 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z ośmiu break pointów i podwyższyła na 4-1 bilans spotkań ze Szwajcarką. Kvitova wygrała cztery z pięciu meczów z Barty. Po raz czwarty zmierzą się w 2019 roku. W Sydney i Australian Open lepsza była Czeszka, a w Miami ze zwycięstwa cieszyła się Australijka.

Do III rundy awansowała Bianca Andreescu (WTA 6), która wygrała 6:3, 7:6(5) z Elise Mertens (WTA 23). W drugim secie Kanadyjka wróciła z 1:4 i obroniła piłkę setową w 10. gemie. W tie breaku od 1-3 zdobyła sześć z ośmiu kolejnych punktów. W trwającym godzinę i 55 minut meczu odparła osiem z 12 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z sześciu szans. Tenisistki te spotkały się po raz drugi w tym roku. W ćwierćfinale US Open Andreescu zwyciężyła w trzech setach. Kanadyjka jest niepokonana od 16 meczów. Ostatniej porażki doznała w marcu w Miami, gdy skreczowała w starciu z Anett Kontaveit.

O ćwierćfinał Andreescu zmierzy się z Jennifer Brady (WTA 66), która odrodziła się ze stanu 2:6, 1:3 i pokonała 2:6, 6:4, 6:4 Madison Keys (WTA 15). Obie tenisistki uzyskały po cztery przełamania. O jeden punkt więcej zdobyła wyżej notowana Amerykanka.

II runda gry pojedynczej:

Bianca Andreescu (Kanada, 5) - Elise Mertens (Belgia) 6:3, 7:6(5)
Jennifer Brady (USA) - Madison Keys (USA, 11) 2:6, 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Pekinie?