WTA Seul: Jekaterina Aleksandrowa kolejną przeciwniczką Magdy Linette. Karolina Muchova w półfinale

Jekaterina Aleksandrowa pokonała w trzech setach Kristie Ahn i będzie rywalką Magdy Linette w półfinale turnieju WTA International w Seulu. Karolina Muchova wyeliminowała Priscillę Hon.

Łukasz Iwanek
Jekaterina Aleksandrowa Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Jekaterina Aleksandrowa
Tylko jeden ćwierćfinał imprezy w Seulu był trzysetowym bojem. Rozstawiona z numerem drugim Jekaterina Aleksandrowa (WTA 39) pokonała 6:7(0), 6:4, 6:4 Kristie Ahn (WTA 93) po dwóch godzinach i 33 minutach. W trzecim secie Rosjanka wróciła ze stanu 0:2. W całym spotkaniu zaserwowała 22 asy i zdobyła 43 z 51 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła sześć z ośmiu break pointów, a sama wykorzystała cztery z dziewięciu szans na przełamanie.

Ahn pokazała się w tegorocznym US Open. Grając dzięki dzikiej karcie doszła do IV rundy. W Seulu Amerykanka o azjatyckich korzeniach osiągnęła drugi w tym roku ćwierćfinał w głównym cyklu, po San Jose. Aleksandrowa awansowała do drugiego w sezonie półfinału, po Budapeszcie. O drugi finał w karierze (Linz 2018) Rosjanka zmierzy się z Magdą Linette. Będzie to ich pierwsze spotkanie.

Karolina Muchova (WTA 45) wygrała 6:3, 6:3 z Priscillą Hon (WTA 119). W ciągu 82 minut Czeszka obroniła osiem break pointów, a sama zamieniła na przełamanie trzy z siedmiu okazji. Tenisistki te spotkały się po raz drugi w Seulu. W 2017 roku lepsza była Australijka. Ćwierćfinalistka Wimbledonu 2019 osiągnęła drugi półfinał w sezonie. W Pradze dopiero w finale uległa Szwajcarce Jil Teichmann.

Kolejną rywalką Muchovej będzie Yafan Wang (WTA 58), która pokonała 6:1, 6:3 Paulę Badosę (WTA 88). W ciągu 63 minut Chinka zdobyła 21 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Tenisistka z Pekinu doszła do trzeciego półfinału w sezonie, po Shenzhen i Acapulco. W Meksyku zdobyła pierwszy tytuł.

KEB Hana Bank Korea Open, Seul (Korea Południowa)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 20 września

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 2) - Kristie Ahn (USA, WC) 6:7(0), 6:4, 6:4
Karolina Muchova (Czechy, 3) - Priscilla Hon (Australia, Q) 6:3, 6:3
Yafan Wang (Chiny, 8) - Paula Badosa (Hiszpania) 6:1, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do finału turnieju WTA w Seulu?