WTA Waszyngton: Jessica Pegula nie dała szans Camili Giorgi. Pierwszy tytuł Amerykanki

Jessica Pegula w 59 minut rozbiła Camilę Giorgi w finale turnieju WTA International w Waszyngtonie. Amerykanka zdobyła pierwszy tytuł w głównym cyklu.

Łukasz Iwanek
Jessica Pegula Getty Images / Rob Carr / Na zdjęciu: Jessica Pegula
Finał turnieju w Waszyngtonie trwał zaledwie 59 minut. Jessica Pegula (WTA 79) pokonała 6:2, 6:2 Camilę Giorgi (WTA 62). Amerykanka obroniła jednego break pointa (w drugim gemie II partii), a sama wykorzystała cztery z sześciu szans na przełamanie. Reprezentantka gospodarzy zdobyła 26 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Bilans finałów Giorgi to teraz 2-5. Trzy z nich osiągnęła w Katowicach (2014, 2015, 2016). Tytuły wywalczyła w Den Bosch (2015) i Linzu (2018). Przed turniejem w Waszyngtonie Włoszka wygrała w tym roku tylko trzy mecze. W najbliższy poniedziałek awansuje na 52. miejsce w rankingu.

Ubiegły sezon Giorgi zakończyła na najwyższym w karierze 26. miejscu. Osiągnęła w nim pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał (Wimbledon). W tym roku w Londynie odpadła w I rundzie i straciła miejsce w Top 50. Wcześniej Włoszka opuściła cały okres gry na kortach ziemnych z powodu kontuzji nadgarstka.

Pegula zdobyła pierwszy tytuł w głównym cyklu. Po drodze straciła dwa sety, z Igą Świątek (II runda) i Anną Kalinską (półfinał). Dla Amerykanki był to drugi finał. W ubiegłym sezonie w Quebec City przegrała z Pauline Parmentier. W najnowszym notowaniu rankingu Pegula znajdzie się na najwyższej w karierze 55. pozycji.

Była to dziewiąta edycja turnieju WTA w Waszyngtonie. Po raz drugi jego mistrzynią została Amerykanka. W 2015 roku triumfowała Sloane Stephens.

Citi Open, Waszyngton (USA)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
niedziela, 4 sierpnia

finał gry pojedynczej:

Jessica Pegula (USA) - Camila Giorgi (Włochy) 6:2, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Jessica Pegula wygra kolejny turniej WTA?