WTA San Jose: Alicja Rosolska i Desirae Krawczyk bez finału. Japonki za mocne

Alicja Rosolska i Desirae Krawczyk na półfinale zakończyły udział w deblu turnieju WTA Premier w San Jose. Polka i Amerykanka przegrały z Japonkami Shuko Aoyamą i Eną Shibaharą.

Łukasz Iwanek
Alicja Rosolska East News / Wojciech Kubik / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
Rozstawione z numerem drugim Alicja Rosolska i Desirae Krawczyk nie wystąpią w finale imprezy w San Jose. W półfinale przegrały 6:3, 3:6, 5-10 z Japonkami Shuko Aoyamą i Eną Shibaharą. Dla Polki i Amerykanki był to pierwszy wspólny występ.

W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które Rosolska i Krawczyk uzyskały na 2:0. W drugiej partii z 1:4 zbliżyły się na 3:4, ale przegrały dwa kolejne gemy. W super tie breaku Polka i Amerykanka obroniły dwie piłki meczowe, ale trzecią Japonki wykorzystały.

W ciągu 82 minut Rosolska i Krawczyk popełniły sześć podwójnych błędów. Obie pary uzyskały po dwa przełamania. Aoyama i Shibahara zdobyły o cztery punkty więcej (61-57).

Polka i Amerykanka w opałach były już w ćwierćfinale, ich pierwszym meczu, bo w I rundzie miały wolny los. Wróciły ze stanu 4:6, 3:5 i wyeliminowały Australijki Monique Adamczak i Storm Sanders.

Najlepszy tegoroczny wynik Rosolskiej to triumf w Charlestonie w parze z Niemką Anną-Leną Grönefeld. W czerwcu Polka znalazła się na najwyższym w dotychczasowej karierze 23. miejscu w rankingu deblistek. W Wimbledonie nie obroniła punktów za ubiegłoroczny półfinał i wypadła z Top 30.

Mubadala Silicon Valley Classic, San Jose (USA)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 876 tys. dolarów
sobota, 3 sierpnia

półfinał gry podwójnej:

Shuko Aoyama (Japonia) / Ena Shibahara (Japonia) - Desirae Krawczyk (USA, 2) / Alicja Rosolska (Polska, 2) 3:6, 6:3, 10-5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Alicja Rosolska awansuje do Top 20 rankingu deblistek?