WTA Waszyngton: Camila Giorgi zatrzymała Catherine McNally. Jessica Pegula rywalką Włoszki w finale

Camila Giorgi pokonała Catherine McNally w półfinale turnieju WTA International w Waszyngtonie. W finale Włoszka zmierzy się z Jessicą Pegulą.

Łukasz Iwanek
Camila Giorgi Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Camila Giorgi
Do turnieju w Waszyngtonie Camila Giorgi (WTA 62) przystąpiła z bilansem tegorocznych spotkań 3-8. W Waszyngtonie odprawiła cztery rywalki. W półfinale Włoszka zwyciężyła 7:6(5), 6:2 z Catherine McNally (WTA 150). W pierwszym secie 17-letnia reprezentantka gospodarzy z 2:5 doprowadziła do tie breaka. W nim z 1-4 wyrównała na 5-5, ale straciła dwa kolejne punkty. W drugiej partii Giorgi zaliczyła dwa przełamania i awansowała do siódmego finału w WTA Tour.

W trwającym 90 minut spotkaniu Włoszka zdobyła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała trzy z ośmiu break pointów. McNally popełniła osiem podwójnych błędów. Dla Amerykanki był to pierwszy półfinał w głównym cyklu. Wcześniej nie miała na swoim koncie ani jednego wygranego meczu.

Jessica Pegula (WTA 79) pokonała 6:3, 3:6, 6:1 Annę Kalinską (WTA 160). W pierwszych dwóch setach miało miejsce po jednym przełamaniu. Trzecia partia należała zdecydowanie do Amerykanki. Jedynego gema straciła przy stanie 5:0. W trwającym 98 minut spotkaniu reprezentantka gospodarzy zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 38 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery z pięciu break pointów. Dla Kalinskiej był to pierwszy półfinał w WTA Tour.

Giorgi powalczy o trzeci singlowy triumf w WTA Tour, po Den Bosch (2015) i Linzu (2018). Trzy razy doszła do finału w Katowicach (2014, 2015, 2016). Pegula po raz drugi dotarła do meczu o tytuł. W ubiegłym sezonie w Quebec City przegrała z Pauline Parmentier. Włoszka ma z Amerykanką bilans spotkań 2-1. Trzy razy zmierzyły się w turniejach ITF, w 2011 i 2012 roku.

Mistrzyniami gry podwójnej zostały Cori Gauff i Catherine McNally, czyli dwie nastolatki, które wystąpiły dzięki dzikiej karcie. Pierwsza z nich ma 15 lat i była rewelacją tegorocznego Wimbledonu w singlu (IV runda). W finale Amerykanki pokonały 6:2, 6:2 Marię Sanchez i Fanny Stollar. Dla Gauff i McNally to pierwszy tytuł w głównym cyklu.

finał gry podwójnej:

Cori Gauff (USA, WC) / Catherine McNally (USA, WC) - Maria Sanchez (USA, 4) / Fanny Stollar (Węgry, 4) 6:2, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)