WTA Waszyngton: Lauren Davis wygrała maraton z Sofią Kenin. Porażka Moniki Puig

Lauren Davis pokonała po trzysetowym boju Sofię Kenin w II rundzie turnieju WTA International w Waszyngtonie. Monica Puig nie wykorzystała prowadzenia 6:2, 4:2 i przegrała z Anną Kalinską.

Łukasz Iwanek
Lauren Davis Getty Images / Hannah Peters / Na zdjęciu: Lauren Davis
W II rundzie imprezy w Waszyngtonie doszło do starcia reprezentantek gospodarzy. Lauren Davis (WTA 75) zwyciężyła 5:7, 6:3, 6:4 rozstawioną z numerem trzecim Sofię Kenin (WTA 28). W pierwszym secie niżej notowana Amerykanka od 5:3 straciła cztery gemy z rzędu. W drugiej partii dwa razy oddała podanie, a sama zaliczyła trzy przełamania. W decydującej odsłonie przy 5:2 nie wykorzystała serwisu na wagę zwycięstwa. Przy 5:4 odparła cztery break pointy i za trzecią piłką meczową awansowała do ćwierćfinału.

W trwającym dwie godziny i 40 minut spotkaniu miało miejsce 15 przełamań, z czego osiem dla Davis. Tenisistka z Boca Raton zdobyła o jeden punkt więcej (113-112) i wyrównała na 1-1 bilans meczów z Kenin. Ich pierwsza konfrontacja miała miejsce w I rundzie US Open 2017. Davis osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu od maja 2017 roku (Rabat). Kolejną jej rywalką będzie Jessica Pegula, pogromczyni Igi Świątek.

Monica Puig (WTA 44) nie wykorzystała prowadzenia 6:2, 4:2 i przegrała 6:2, 6:7(5), 4:6 z Anną Kalinską (WTA 160). W ciągu dwóch godzin i 34 minut Portorykanka zdobyła o siedem punktów więcej (113-106), ale pożegnała się z turniejem.

W ćwierćfinale Kalinska zmierzy się z Kristiną Mladenović (WTA 49), która pokonała 6:4, 4:6, 6:3 Hailey Baptiste (WTA 283). W trwającym dwie godziny i pięć minut meczu Francuzka popełniła 11 podwójnych błędów, ale przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 35 z 48 punktów. Obroniła siedem z dziewięciu break pointów i uzyskała cztery przełamania. Dla 17-letniej Baptiste był to debiut w głównym cyklu. W I rundzie wyeliminowała Madison Keys.

Kristina Mladenović (Francja) - Hailey Baptiste (USA, WC) 6:4, 4:6, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Lauren Davis awansuje do półfinału turnieju WTA w Waszyngtonie?