WTA Jurmała: Katarzyna Kawa w ćwierćfinale debla po dreszczowcu. Porażka Pauli Kani

Paula Kania i Natela Dżalamidze nie awansowały do półfinału gry podwójnej turnieju WTA International w Jurmale. Mecz I rundy wygrały Katarzyna Kawa i Ankita Raina po obronie czterech piłek meczowych.

Łukasz Iwanek
Katarzyna Kawa Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Katarzyna Kawa w Jurmale świetnie sobie radzi w singlu. W piątek zmierzy się z Chloe Paquet o półfinał. Polka w ostatniej chwili dostała się do drabinki gry podwójnej razem z Ankitą Rainą. Poznanianka i Hinduska weszły w miejsce Warwary Flink i Anheliny Kalininy, które wycofały się z powodu kontuzji pleców Ukrainki. W czwartek Kawa i Raina zwyciężyły 6:7(3), 6:3, 12-10 reprezentantki Indonezji Beatrice Gumulyę i Jessy Rompies.

W pierwszym secie Polka i Hinduska nie wykorzystały prowadzenia 4:2. W drugiej partii dwa razy oddały podanie, a same uzyskały trzy przełamania. W super tie breaku Kawa i Raina odrodziły się ze stanu 2-7. Przy 5-9 obroniły cztery piłki meczowe. W ciągu godziny i 51 minut Gumulya i Rompies popełniły siedem podwójnych błędów. Obie pary miały po 11 break pointów. Polka i Hinduska pięć razy straciły serwis, a zaliczyły sześć przełamań.

Kawa w tym sezonie w deblu zdobyła tytuł ITF w Jackson (z Katarzyną Piter) i osiągnęła finał w Charlottesville (z Lucie Hradecką). Raina kilkanaście dni temu zanotowała finał w Versmold (z Bibiane Schoofs). W ćwierćfinale Polka i Hinduska zmierzą się z rozstawionymi z numerem trzecim Rumunką Iriną Barą i Słowenką Dalilą Jakupović.

Do półfinału nie udało się awansować Pauli Kani i Nateli Dżalamidze. Polka i Rosjanka przegrały 5:7, 2:6 z Ulrikke Eikeri i Elixane Lechemią. W trwającym 90 minut spotkaniu Norweżka i Francuzka wykorzystały sześć z 10 break pointów.

Dla Kani był to dziewiąty start w głównym cyklu w sezonie. Najlepiej wypadła w Pradze wspólnie ze Słowenką Dalilą Jakupović (półfinał). W Jurmale Polka i Dżalamidze zanotowały trzeci występ w lipcu. W Bastad (challenger WTA) i Lozannie (WTA International) nie wygrały meczu. Tym razem przeszły I rundę w ekspresowym tempie (6:1, 6:1 z Weroniką Pepeljaewą i Anastazją Tichonową).

Baltic Open, Jurmała (Łotwa)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 25 lipca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Ulrikke Eikeri (Norwegia) / Elixane Lechemia (Francja) - Natela Dżalamidze (Rosja) / Paula Kania (Polska) 7:5, 6:2

I runda gry podwójnej:

Katarzyna Kawa (Polska) / Ankita Raina (Indie) - Beatrice Gumulya (Indonezja) / Jessy Rompies (Indonezja) 6:7(3), 6:3, 12-10

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Katarzyna Kawa i Ankita Raina awansują do półfinału?