ATP Halle: Kubot i Melo bez trzeciego triumfu. Polak i Brazylijczyk zatrzymani w finale

Łukaszowi Kubotowi i Marcelo Melo nie udało się sięgnąć po trzeci z rzędu tytuł w turnieju ATP World Tour 500 w Halle. W finale Polak i Brazylijczyk przegrali z Ravenem Klaasenem i Michaelem Venusem.

Łukasz Iwanek
Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej) Getty Images / Sarah Stier / Na zdjęciu: Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej)
W Halle Łukasz Kubot i Marcelo Melo mieli serię 11 z rzędu wygranych meczów. W ubiegłym sezonie obronili tytuł jako druga para, po Ravenie Klaasenie i Rajeevie Ramie (2015, 2016). Ten pierwszy był ich rywalem w niedzielę razem z Michaelem Venusem. Polak i Brazylijczyk zostali zatrzymani w finale. Przegrali z reprezentantem RPA i Nowozelandczykiem 6:4, 3:6, 4-10.

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Kubot i Melo uzyskali już w pierwszym gemie. W drugim secie było podobnie. Tym razem Klaasen i Venus wykorzystali break pointa na 5:3. W super tie breaku reprezentant RPA i Nowozelandczyk odskoczyli na 8-3. Polak i Brazylijczyk nie byli w stanie odrobić strat i ich seria w Halle dobiegła końca.

W trwającym 85 minut meczu Klaasen i Venus zaserwowali siedem asów, o dwa więcej od Kubota i Melo. Tenisiści z RPA i Nowej Zelandii zdobyli 31 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronili pięć z sześciu break pointów.

Kubot po raz czwarty wystąpił w finale imprezy w Halle. Pierwszy osiągnął w 2016 roku razem z Alexandrem Peyą. Klaasen to pierwszy tenisista, który może się pochwalić trzema deblowymi triumfami w tej imprezie (2015, 2016, 2019).

Kubot i Melo pozostają z czterema tytułami na trawie. W 2017 roku roku nie doznali porażki na tej nawierzchni. Zwyciężyli wówczas w Den Bosch, Halle i Wimbledonie.

Noventi Open, Halle (Niemcy)
ATP World Tour 500, kort trawiasty, pula nagród 2,081 mln euro
niedziela, 23 czerwca

finał gry podwójnej:

Raven Klaasen (RPA, 2) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 2) - Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) 4:6, 6:3, 10-4

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrają Wimbledon 2019?