Challenger Ilkley: Kamil Majchrzak lepszy od Jiriego Veseliego. Polak zagra o półfinał

Kamil Majchrzak wygrał drugi mecz i bez straty seta zameldował się w ćwierćfinale turnieju ATP Challenger Tour na kortach trawiastych w Ilkley. W czwartek Polak zrewanżował się Czechowi Jiriemu Veseliemu.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Getty Images / Jason Heidrich/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
W 2018 roku Kamil Majchrzak (ATP 114) i Jiri Vesely (ATP 106) spotkali się w półfinale challengera na kortach ziemnych w niemieckim Heilbronn, gdzie górą w dwóch setach był reprezentant naszych południowych sąsiadów. W czwartek Polak otrzymał szansę na rewanż w ramach zawodów ATP Challenger Tour na trawnikach w Ilkley.

23-latek z Piotrkowa Trybunalskiego rozegrał drugi bardzo dobry mecz w turnieju. W ciągu 69 minut ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu. W pierwszym secie zdobył decydujące przełamanie w ósmym gemie. Z kolei w drugiej odsłonie postarał się o breaka już w gemie otwarcia. Pojedynek zakończył przy trzeciej piłce meczowej wynikiem 6:3, 6:3.

Majchrzak pewnie zameldował się w ćwierćfinale imprezy Ilkley Trophy i jest coraz bliżej debiutu w Top 100. Jeśli sięgnie po tytuł, to na pewno zawita w poniedziałek do tego grona. Najpierw jednak Polak musi wywalczyć awans do półfinału. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie oznaczony "13" Francuz Antoine Hoang (ATP 111), który w czwartek rozgromił 6:1, 6:1 Belga Rubena Bemelmansa (ATP 175).