WTA Birmingham: trzysetowe wygrane Naomi Osaki i Julii Goerges. Będzie mecz sióstr Pliskovych

Naomi Osaka pokonała w trzech setach Marię Sakkari w I rundzie turniej WTA Premier w Birmingham. Trudną przeprawę miała też Julia Goerges, która wyeliminowała Dajanę Jastremską.

Łukasz Iwanek
Naomi Osaka Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Naomi Osaka
W Birmingham Naomi Osaka rozpoczyna część sezonu na trawie. Na początek Japonka wygrała 6:1, 4:6, 6:3 z Marią Sakkari (WTA 33). W ciągu godziny i 59 minut liderka rankingu zaserwowała siedem asów i obroniła dziewięć z 11 break pointów. Greczynka popełniła osiem podwójnych błędów. Dla Osaki to trzeci występ w głównej drabince turnieju. W dwóch poprzednich sezonach odpadła w II rundzie.

Kolejną rywalką Japonki będzie Julia Putincewa (WTA 43), która pokonała 6:1, 6:4 Harriet Dart (WTA 157). W drugim secie Brytyjka prowadziła 2:0 i 40-15, ale nie udało się jej utrzymać przewagi. W trwającym 81 minut meczu Kazaszka zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu okazji. W ubiegłym sezonie Putincewa rozprawiła się z Osaką w Hobart w ich jedynym do tej pory spotkaniu.

Julia Görges (WTA 19) odrodziła się ze stanu 3:6, 2:4 i zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:3 Dajanę Jastremską (WTA 35). W ciągu godziny i 45 minut Ukrainka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Niemka pięć razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. W II rundzie zmierzy się z Jewgieniją Rodiną.

W niedawnym Rolandzie Garrosie Petra Martić (WTA 25) osiągnęła najlepszy wielkoszlemowy rezultat (ćwierćfinał). W Birmingham notuje pierwszy w tym roku występ na trawie. Na początek pokonała 6:3, 7:5 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 50). Chorwatka wróciła z 1:4 w drugim secie. W trwającym 86 minut spotkaniu odparła cztery z pięciu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie trzy z czterech szans.

Kristyna Pliskova (WTA 112) w 61 minut wygrała 6:3, 6:4 z Wiktorią Tomową (WTA 190). Czeszka zaserwowała siedem asów i obroniła dwa break pointy. Zdobyła 30 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W II rundzie spotka się ze swoją siostrą bliźniaczką, Karoliną Pliskovą.

Pozostałe zaplanowane na wtorek mecze, m.in. Ashleigh Barty z Donną Vekić i Venus Williams z Alaksandrą Sasnowicz, nie odbyły się z powodu deszczu.

Przerwane zostało deblowe spotkanie Alicji Rosolskiej i Zhaoxuan Yang z Nicole Melichar i Kvetą Peschke. Rozegrany został tylko jeden gem, w którym Amerykanka i Czeszka uzyskały przełamanie.

Nature Valley Classic, Birmingham (Wielka Brytania)

I runda gry podwójnej:

Nicole Melichar (USA, 3) / Kveta Peschke (Czechy, 3) - Alicja Rosolska (Polska) / Zhaoxuan Yang (Chiny) 1:0* do dokończenia

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Naomi Osaka awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Birmingham?