WTA Den Bosch: Kiki Bertens zagra o tytuł. Alison Riske wygrała bitwę z Weroniką Kudermetową

Kiki Bertens pokonała Jelenę Rybakinę w półfinale turnieju WTA International w Den Bosch. W finale Holenderka zmierzy się z Alison Riske, która wyeliminowała Weronikę Kudermetową po trzysetowej bitwie.

Łukasz Iwanek
Kiki Bertens Getty Images / David S. Bustamante/Soccrates / Na zdjęciu: Kiki Bertens
Kiki Bertens (WTA 4) nie straciła seta w czterech meczach i po raz pierwszy zagra w singlowym finale turnieju WTA na trawie. W półfinale w Den Bosch pokonała 6:4,6:4 Jelenę Rybakinę (WTA 134). W ciągu 83 minut Holenderka zaserwowała pięć asów i wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Zdobyła o siedem punktów więcej od od Kazaszki (64-57).

Alison Riske (WTA 61) zwyciężyła 6:4, 3:6, 7:6(5) Weronikę Kudermetowę (WTA 60). W trzecim secie Rosjanka dwa razy serwowała po wygraną, przy 5:4 i 6:5. W tie breaku Amerykanka od 2-5 zdobyła pięć punktów z rzędu. W trwającym dwie godziny i dziewięć minut meczu obie tenisistki zaliczyły po sześć przełamań. Riske zdobyła o cztery punkty więcej (95-91).

Bertens doszła do trzeciego finału w Den Bosch. Dwa osiągnęła w deblu, z Demi Schuurs (2017) i Kirsten Flipkens (2018). W singlowym finale imprezy wystąpi jako pierwsza Holenderka od czasu Michaelli Krajicek, która w 2006 roku zdobyła tytuł.

Riske awansowała do ósmego finału, drugiego w tym roku (Shenzhen). Powalczy o drugi triumf (Tiencin 2014). Bilans finałów Bertens to 9-2. W obecnym sezonie zwyciężyła w Petersburgu i Madrycie. Holenderka wygrała wszystkie trzy dotychczasowe mecze z Amerykanką (Toronto 2013, Norymberga 2017, Australian Open 2019).

Libema Open, Den Bosch (Holandia)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
sobota, 15 czerwca

półfinał gry pojedynczej:

Kiki Bertens (Holandia, 1) - Jelena Rybakina (Kazachstan, Q) 6:4, 6:4
Alison Riske (USA) - Weronika Kudermetowa (Rosja) 6:4, 3:6, 7:6(5)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)