WTA Nottingham: szybkie zwycięstwa Caroline Garcii i Donny Vekić. Awans Ajli Tomljanović

Caroline Garcia, Donna Vekić i Maria Sakkari bez straty seta wygrały mecze II rundy turnieju WTA International w Nottingham. Do ćwierćfinału awansowała również Ajla Tomljanović.

Łukasz Iwanek
Caroline Garcia Getty Images / Fred Lee / Na zdjęciu: Caroline Garcia
W Nottingham tenisistki miały rywalizować na kortach trawiastych. Nie pozwala na to jednak pogoda. W środę i czwartek mecze I i II rundy odbyły się w hali na nawierzchni twardej. W ćwierćfinale są dwie najwyżej rozstawione tenisistki, Caroline Garcia (WTA 28) i Donna Vekić (WTA 22).

Garcia w 52 minuty pokonała 6:3, 6:1 Maia Lumsden (WTA 280). Francuzka zaserwowała pięć asów i zdobyła 27 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Vekić w 53 minuty rozbiła 6:1, 6:2 Chloe Paquet (WTA 168). Chorwatka zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji i zgarnęła 27 z 33 piłek przy własnym pierwszym serwisie.

W ćwierćfinale Garcia zmierzy się z Eleną-Gabrielą Ruse (WTA 211), która zwyciężyła 7:6(3), 4:6, 6:4 Viktoriję Golubić (WTA 85). W trwającym dwie godziny i 24 minuty meczu obie tenisistki uzyskały po osiem przełamań. Rumunka zdobyła o jeden punkt mniej (113-114). Kolejną rywalką Vekić będzie Kristina Mladenović (WTA 48), która pokonała 6:1, 7:5 Astrę Sharmę (WTA 94). W drugim secie Francuzka wróciła z 3:5.

Maria Sakkari (WTA 33) wygrała 6:2, 6:4 z Ivaną Jorović (WTA 104). W drugiej partii Greczynka od 2:4 zdobyła cztery gemy. W trwającym 83 minuty meczu zaserwowała siedem asów i obroniła cztery z pięciu break pointów. O półfinał zmierzy się z Jennifer Brady (WTA 80), która zwyciężyła 6:4, 3:6, 7:5 Sarę Sorribes (WTA 64) po trzech godzinach i 10 minutach. Amerykanka obroniła piłkę meczową w 10. gemie trzeciej partii.

Ajla Tomljanović (WTA 47) wygrała 6:7(5), 6:1, 6:2 z Harriet Dart (WTA 159) po dwóch godzinach i pięciu minutach. Australijka zaserwowała 11 asów i zdobyła 40 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała siedem z 11 break pointów. W ćwierćfinale tenisistka z Brisbane spotka się z Tatjaną Marią (WTA 56), która zwyciężyła 5:7, 7:6(5), 6:3 Bernardę Perę (WTA 97) po dwóch godzinach i 38 minutach. W drugiej partii Amerykanka z 2:5 doprowadziła do tie breaka po obronie piłki setowej. W nim dwa punkty dzieliły ją od awansu (5-4).

Nature Valley Open, Nottingham (Wielka Brytania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 13 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Caroline Garcia (Francja, 1) - Maia Lumsden (Wielka Brytania, WC) 6:3, 6:1
Donna Vekić (Chorwacja, 2) - Chloe Paquet (Francja, LL) 6:1, 6:2
Maria Sakkari (Grecja, 4) - Ivana Jorović (Serbia) 6:2, 6:4
Ajla Tomljanović (Australia, 6) - Harriet Dart (Wielka Brytania) 6:7(5), 6:1, 6:2
Kristina Mladenović (Francja, 8) - Astra Sharma (Australia) 6:1, 7:5
Tatjana Maria (Niemcy, 9) - Bernarda Pera (USA) 5:7, 7:6(5), 6:3
Jennifer Brady (USA) - Sara Sorribes (Hiszpania) 6:4, 3:6, 7:5
Elena-Gabriela Ruse (Rumunia, Q) - Viktorija Golubić (Szwajcaria) 7:6(3), 4:6, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Donna Vekić awansuje do półfinału turnieju WTA w Nottingham?